پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سالن حکیم جرجانی در یاسوج میزبان میهمانانی بود که حامل یک پیام متفاوت در حوزه سلامت بودند. آنها سبک غذایی امروزی را ریشه تمام مشکلات جسمانی مردم می دانند و خواستار برگشتن انسان به سبک موسوم به «تغذیه طبیعی» هستند. پیشگامان این عرصه یک شعار بنیادین دارند؛ «غذای تو داروی توست و داروی تو غذای توست»!

به گزارش ریواس جنوب؛ رئیس انجمن تغذیه طبیعی مهر زمین ایرانیان به همراه تعدادی از پیشگامان تغذیه طبیعی طی سفر به یاسوج در سالن حکیم جورجانی گرد هم آمده اند تا پیام سلامت خود را به علاقمندانی که در این سالن جمع شده بودند، برسانند.

ابتدا تعدادی از پیشگامان صحبت کردند؛ دکتر دانش پژوه از مردان بختیاری است که در تعریف خود از چگونگی پیوستن به انجمن تغذیه طبیعی گفت: «در آستانه از دست دادن هر دو کلیه ام بودم و دکترها به من گفتند که هر چه سریعتر باید یکی را پیوند بزنم. با دیالیز سخت و سنگین دست و پنجه نرم می کردم و به هیچ عنوان قادر به تامین هزینه خرید کلیه نبودم. به معنای واقعی مستاصل شده بودم که با اخلاص عجیبی از خدا شفا خواستم . راه انجمن تغذیه طبیعی استجابت دعایم بود. با یافتن این راه، بیمارستان را به طور کلی ترک کردم و اکنون دو کلیه سالم دارم و از قبل این بیماری و مسیر درمان طبیعی، مدرک دکترای گیاه پزشکی خودم را در آمریکا اخذ کردم».

دانش پژوه گفت عمدا با لباس بختیاری آمدم اینجا تا بگویم اولین لری هستم که گوشت نمی خورد. او البته این را هم گفت که رکورددار روزه آب با ۵۵ روز در دنیا نیز هست.

پیشگام دیگری از حذف ۳۵۰ واحد انسولین روزانه خود سخن گفت و اینکه با تغذیه طبیعی و سالم ۵۰ کیلو از وزن خود را کاهش داده است و تمام بیماریهای اش نیز از بین رفته است.

اما اوج این همایش موقع سخنرانی رئیس انجمن بود، جایی که مریم ببر حسینی پشت تریبون رفت و با روحیه ای شاد، روحیه ای متفاوت به همایش تزریق کرد. ببرحسینی در همان ابتدا گفت گوشت سرشار از پروتئین است، مطلبی که شنیدن آن برای حضار از سوی کسی که آمده است تا بگوید گوشت نخورید کمی عجیب به نظر می رسید، اما بلافاصله ادامه داد که سرشار از پروتئین است ولی برای همان شیر و ببر و پلنگی که آنزیمی به نام گلوکاز دارند، گوشت خام سرشار از پروتئین است ولی ما برای خوردن باید آن را بپزیم و با پختن تمام ساختار این پروتئین ها به هم می‌ریزد به طوری که هیچ خاصیتی ندارند. رئیس انجمن در توضیح این بخش، همه‌ی انواع گوشت را مضر برای سلامتی عنوان کرد و دسته بندی موجود مبنی بر اولویت بندی گوشت ماهی، مرغ و قرمز را خنده دار دانست. ببرحسینی چنین استدلال کرد؛ گوشت ماهی، مرغ و قرمز را در محیط معمولی ۲۰ درجه آشپزخانه بگذارید، پس از چندی آن را بررسی کنید، می‌بینید ابتدا ماهی گندیده شده و سپس مرغ و سپس گوشت قرمز! حالا ما این گوشت را می پزیم، سرخ می کنیم و در دمای ۳۷ درجه بدن نگهداری می کنیم. معلوم است چه بلایی سرش می آید و سپس سرمان می‌آید!

رئیس انجمن تغذیه طبیعی ۲۷ تفاوت گوشت خواران با انسان و گیاه خواران را برشمرد، از جمله اینکه؛ گوشت خواران گلوکاز دارند و گیاهخواران ندارند، آنها طول روده کوتاه دارند که گوشت در آن متعفن نمی شود ولی ما گیاهخواران روده بلند داریم. بزاق دهان آنها اسیدی است و بزاق دهان ما قلیایی. آنها ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می دوند و شکار می کنند و در شب می بینند در حالی که ما هیچ کدام از این قابلیت‌ها را نداریم.

ببرحسینی توجه را به این نکته مهم جلب کرد؛ هیچ موجود زنده ای غذای خود را نمی پزد جز انسان و هیچ موجود زنده ای شیر موجود زنده دیگری را نمی خورد الا انسان! او این را بهانه قرار داد تا بگوید شیر و فرآورده‌های حیوانی همه برای سلامت مضر اند و این سوال را پرسید که آیا تاکنون دیده اید بز شیر گاو را بخورد، گاو شیر الاغ را و الاغ شیر شتر را؟ سوالی که پاسخش طبیعتا منفی بود و ببرحسینی را به گفتن این جمله ترغیب کرد که انسان تا دو سالگی شیر مادرش را باید بخورد و بس! و بعد از دو سالگی چون آنزیم لاکتاز در بدن نیست باید شیر خوردن را ترک کند و نه تنها شیر مادرش را نخورد بلکه شیر هیچ موجود زنده دیگری را هم نخورد.

ببرحسینی به زعم خود پرده از یک دروغ آشکار برداشت و گفت: «سالهاست به دروغ به مردم می‌گویند لبنیات بخورید تا کلسیم بدنتان تامین شود اما غافل از اینکه شیر برای هضم شدن نیاز به آنزیم لاکتاز دارد که در بدن وجود ندارد. بنابراین برای هضم شدن از کلسیم بدن بر می دارد و برعکس با مصرف شیر و لبنیات کلسیم بدن کم هم می شود! اگر راست می‌گویند چرا با این همه مصرف لبنیات آمار خرابی دندان و پوکی استخوان به طرز سرسام آوری بالا می‌رود؟ چرا فکر می‌کنیم بیماری از مطب پزشکان یا از داروخانه ها در آمده که آنجا هم دنبال دوایش می گردیم؟ تا کوچک ترین بیماری سراغمان می آید می‌گوییم دکتر! مگر دکتر چه کار می کند جزء تزریق آنتی‌بیوتیک و تجویز آن؟ بیماری داشتم که به انجمن مراجعه کرده بود و روزی ۴۵ عدد قرص می‌خورد! این رقم وحشتناک نیست؟ بنابر این ما معتقدیم هر چیزی که محیط خون را اسیدی می کند از جمله لبنیات را نباید خورد».

رییس انجمن تغذیه طبیعی کشور آمار جالبی هم از بیماری‌ها داد؛ «از ۲۵۰ میلیون دیابتی تا دو سال پیش در دنیا رسیدیم به ۴۰۰ میلیون دیابتی! دکتر رضا منفرد در تلویزیون چندی پیش گفت تا دو سال آینده سونامی سرطان ایران را فرا خواهد گرفت. چرا فکر نمی کنیم؟ از مصرف ۲ تن قرص در روز تا دو سال پیش رسیدیم به مصرف ۵ تن در روز در ایران! می دانید یعنی چه؟ ۵ تن قرص در روز! چرا عقل خود را به کار نگیریم؟ اصلا بیماری چیست ؟ بیماری یعنی تجمع سموم در بدن به وسیله خوردن و درمانش هم نخوردن است، به همین سادگی! سخت نگیریم، همه چیز برای سلامتی در طبیعت موجود است که با نور و حرارت خورشید مهیا می شود و نیازی به پختن نیست. آگاهی خودمان را بالا ببریم، قرآن را بخوانیم. ۳۵۷ آیه قرآن در مورد میوه ها و نباتات است و ۲ آیه در مورد گوشت اما همه چسبیدند به همین دو آیه. به غذای خودمان نگاه کنیم که هر چیزی را وارد بدن خود نکنیم».

ببرحسینی سخنان خود را با این جمله به پایان برد؛ «نیت و آمال انسان با سلامتی جسمی و روانی او رابطه مستقیم دارند. غیبت، کینه، دروغ، قضاوت کردن و حسادت اگر باشند بدن بیمار می‌شود حتی اگر خام گیاه خوار باشید و بخشش، حلالیت، ممنوعیت کشتار، نخوردن هیچ فرآورده حیوانی و مهمتر از همه انفاق هم عامل سلامت هستند. وی در پایان برای اینکه نشان دهد خام و گیاهخواری موضوعی نیست که تناسب اندام و وضعیت ظاهری انسان را تغییر دهد، از روح الله حسن پور، رییس انجمن تغذیه طبیعی استان کهگیلویه احمد با این جمله دعوت کرد تا بر روی سن بیاید؛ «آقای حسن‌پور تشریف بیاورید بالا تا مردم ببینند یک جوان خوش‌تیپ و سالم و خام گیاه خوار را».

انتهای پیام/ رحیم بنام