پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در ادامه مناقشات بر سر روند انتخاب شهردار شیراز، این بار برخی از رسانه‌ها مسأله گرایش مدرک تحصیلی و بازنشسته بودن برخی گزینه‌ها را مطرح کرده‌اند.

عبدالحمید معافیان

 به گزارش ریواس جنوب یکی از رسانه‌های اصولگرای استان فارس با انتشار مطلبی مدعی شده است که «عبدالحمید معافیان» برای رسیدن به کرسی شهرداری کلان‌شهر شیراز، منع قانونی دارد.

بر اساس گزارش این رسانه معافیان با مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک بازنشسته شده در شرایطی که مطابق قانون شهردار درجه ۱۲ می‌بایست کارشناسی ارشد و مرتبط با حوزه شهرداری باشد.

در همین حال، یکی از منتخبین شورای شهر شیراز با ارسال مطلبی به ریواس جنوب اظهار داشته است که رجوع به بخش‌های دیگری از همین آیین‌نامه، حاکی از قانونی بودن انتخاب آقای معافیان به عنوان یکی از گزینه‌های شهرداری شیراز است.

وی با اشاره به اختیاراتی که در تبصره ۱۰ ماده ۷۲ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران ۱۳۷۵ به وزیر کشور داده شده است،  تصریح کرده  که این آئین نامه امکان پذیرش مدرک تحصیلی لیسانس را مشروط به داشتن تجارب مفید فراهم کرده و بنابراین آقای معافیان در این زمینه مشکلی برای تصدی پست شهرداری ندارد.

عبدالحمید معافیان، در کنار «حیدر اسکندرپور»، «سید احمد موسوی»، «نادر طیبی» و «محمدرضا حسن‌زاده»، ۵ گزینه‌ی نهایی رسیدن به کرسی شهرداری شیراز هستند که در روزهای اخیر با واکنش‌های مختلفی مواجه بوده‌اند.

انتهای پیام/ سجاد بنام