پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در حالیکه گزینه‌های تصدی پُست شهرداری شیراز، در نوبت صبح امروز جلسه منتخبین شورا، تلویحاً کرسی شهرداری را به عبدالحمید معافیان تعارف کرده‌اند برخی تحلیل‌ها از احتمالات دیگر در این روندِ پر افت و خیز حکایت دارد.

به گزارش ریواس جنوب یکی از منتخبین شورای شهر شیراز در واکنش به مطلب این پایگاه خبری با عنوان «فاصله معافیان و شهرداری؛ کمتر از یک گام!» در عین تأکید بر شایستگی‌های معافیان گفته است که هنوز هیچ چیز مشخص نیست و ممکن است در نوبت عصر هر اتفاق دیگری نیز بیفتد.

برخی از کاربران فضای مجازی «سید احمد موسوی» را یکی از گزینه‌هایی عنوان کرده‌اند که ممکن است به جای حیدر اسکندرپور، در مقام رقیب اصلی معافیان حاضر شود و در واقع همه پیش‌بینی‌ها را بر هم بزند.

سید احمد موسوی

 سید احمد موسوی دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار ریواس جنوب در واکنش به این احتمال، رسیدن به اجماع بر سر یک گزینه را امری طبیعی در روند انتخاب شهرداران دانست و گفت: «با این حال نظر شخصی من این است که همه کاندیداها باید برنامه‌های خود را با قدرت و جدیت ارائه دهند و فرصت را برای انتخاب برنامه‌محور اعضای شورا فراهم کنند. من هم برنامه‌های خود را بدون در نظر گرفتن مسائل دیگر ارائه خواهم داد.»

وی در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال دارد او هم به نفع آقای معافیان کناره‌گیری کند، تصریح کرده است: «تاکنون در این زمینه تصمیمی نگرفته‌ام و نظری هم نداده‌ام. اما این را می‌توانم بگویم که ضمن احترام به رقبای ارزشمندم، اگر بنده و آقای اسکندرپور به عنوان گزینه‌های نهایی باشیم با توجه به برنامه‌های نزدیک من به ایشان، حاضر هستم کنار بروم و هر کمکی برای موفقیت این مدیر توانمند انجام دهم.»

موسوی اضافه کرد: با احترام به همه کاندیداها مخصوصاً شخصیت والای آقای معافیان، من آقای اسکندرپور را مدیری بسیار توانمند و کارآمد برای شهرداری شیراز می‌دانم.»

او در عین حال تأکید کرده است که تاکنون برای کناره‌گیری یا رقابت تصمیمی نگرفته و اظهارنظری هم نکرده‌است.

موسوی عصر امروز به عنوان آخرین گزینه و قبل از بخش نهایی انتخاب شهردار، باید برنامه‌های خود را در جمع منتخبین شورای شهر ارائه دهد.

گفتنی است سید احمد موسوی فارغ‌التحصیل مهندسی عمران از دانشگاه شیراز است. او فرمانداری شهرستان بوانات فارس و بخشداری کوار در دوران اصلاحات و مدیرعاملی شرکت عمرانی و ساختمانی را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/ سجاد بنام