پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر شعب بانک مسکن استان فارس رویکرد جدید بانک مسکن را رونق بخش مسکن با حفظ ثبات قیمتی عنوان کرد و گفت: افزایش تسهیلات با روش های پرداخت متنوع و مهمتر از آن توجه به رژیم پس انداز موجب تحقق این رویکرد شده است.

علی کمالی – مدیر امور شعب بانک مسکن فارس

به گزارش ریواس جنوب؛ علی کمالی، پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز بیان داشت که در چهار ماه نخست ۵۵۴ میلیارد ریال تسهیلات مسکن در قالب یک هزار و ۱۸۰ فقره در بانک مسکن استان پرداخت شده است.

کمالی همچنین گفت که در مدت مشابه سال گذشته ۹۷۸ فقره تسهیلات به مبلغ ۳۶۸ میلیارد ریال پرداخت شده است.
آماری که مدیر شعب بانک مسکن فارس ارايه داد، بیانگر افزایش ۲۱ درصدی در تعداد تسهیلات پرداختی و افزایش ۵۱ درصدی در رقم پرداختی در چهارماه نخست سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ است.
بنا بر این گزارش، همین آمار موجب شد تا کمالی با جرأت بگوید نشانه های رونق در بازار مسکن آشکار است و  سیاست بانک مسکن، پرداخت تسهیلات در جهت رونق بخش مسکن  در عین ثبات قیمت است.

استدلال این مدیر بانکی چنین بود؛ از آنجا که افزایش تقاضا برای دریافت تسهیلات خرید مسکن از نشانه ها و شاخص های ایجاد رونق در حوزه مسکن است، این افزایش پرداخت تسهیلات نیز نشانگر این است که حرکت در بخش مسکن به سمت رونق پیش می رود.

مدیر شعب بانک مسکن به افتتاح ۱۲ هزار و ۸۲۳ حساب مسکن یکم در فارس اشاره کرد و این را هم نشانه امیدواری برای رونق بیشتر دانست و در تشریح این حساب اضافه کرد: صندوق مسکن یکم از جمله راهکارهایی است که خانه اولی ها می توانند از طریق سپرده گذاری تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات به صورت انفرادی و  در طرح زوجین جمعا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۹ و نیم درصد (در بافت فرسوده هشت درصد) دریافت کنند.
کمالی اظهار کرد: در شهر شیراز تاکنون ۲۸۰ نفر این تسهیلات را دریافت کرده اند و وقتی امتیاز سایر افتتاح کنندگان به مرحله اخذ تسهیلات برسد شاهد رونق دوچندانی نیز خواهیم بود.

آمارهای قابل تامل مدیر بانک مسکن فارس به این ها ختم نشد و در ادامه مشخص شد که بانک مسکن در سال ۹۵ بیشترین میزان تسهیلات را در این استان به متقاضیان پرداخت کرد.

آمار نسبت منابع به مصارف این بانک هم جالب بود و در حالی که اغلب بانک ها به بهانه عدم تناسب منابع و مصارف از پرداخت تسهیلات سر باز می زنند با آمار ارائه شده از سوی کمالی معلوم شد بانک مسکن استان فارس سال گذشته، هشت هزار میلیارد ریال سپرده جذب و هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات پرداخت کرد یعنی بیش از آنچه جذب شده تسهیلات پرداخت کرده است.

گزارش عملکرد بانک مسکن استان فارس در پرداخت تسهیلات ازدواج هم از نقاط روشن کارنامه مدیریتی علی کمالی بود به طوری که در طرح ضربتی تسهیلات ازدواج که با تاکید دولت مبنی بر شتاب بخشیدن به روند پرداخت تسهیلات ازدواج به متقاضیان در صف انتظار به شبکه بانکی ابلاغ شد، در کمتر از سه هفته  از مجموع یک هزار و ۴۶۹ مورد ثبت نامی که برای دریافت این تسهیلات در صف انتظار بانک مسکن فارس بودند، یک هزار و ۳۰۵ مورد تا کنون پرداخت شده است.
انتهای پیام/ بنام