پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۱۳۱طرح و واحد تولیدی و صنعتی ظرف چهار سال گذشته در دولت یازدهم در این استان بهره برداری و یا مجدد به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش ریواس جنوب؛ به نقل از ایرنا، سهراب بنام روز یکشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: ۶۸ طرح صنعتی ظرف این مدت با سرمایه گذاری ۶۶۸میلیارد ریال و اشتغالزایی ۷۲۱ نفر بهره برداری شد.
وی تصریح کرد که ۶۳ طرح راکد و نیمه فعال با اشتغالزایی یکهزار نفر نیز ظرف سه سال گذشته و با ارایه تسهیلات ومشوق های لازم نیز به چرخ تولید بازگشتند.

 ۲۵۶ طرح صنعتی در کهگیلویه وبویراحمد در حال اجراست
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: هم‌اینک ۲۵۶ طرح صنعتی و خدماتی در بخش‌های مختلف در نواحی صنعتی این استان در حال اجراست.
بنام اظهار داشت: میزان سرمایه‌گذاری این تعداد طرح افزون بر یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است.
وی، میزان اشتغالزایی این طرح‌ها را نیز حدود ۲ هزار و ۶۰ نفر ذکر کرد.
بنام یادآور شد: از این تعداد طرح در حال اجرا ۹۳ مورد صنعتی و ۱۶۳ طرح نیز صنفی و خدماتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: یکی از هدف‌های اصلی و اولویت‌های مهم این شرکت در سال جاری بهره‌برداری و رونق ۴۲ طرح صنعتی و خدماتی است.
بنام تاکید کرد: از این تعداد ۲۲ مورد طرح‌هایی است که زیر ظرفیت کار می کنند و ۲۰ مورد نیز طرح‌های راکد و نیمه فعال است.
وی تصریح کرد: حدود ۱۰ مورد از این طرح‌ها با اشتغالزایی ۱۶۰ نفر در قالب برش اقتصاد مقاومتی هستند که تاکنون پنج مورد از آنها در پنج‌ ماه سال جاری تکمیل به بهره برداری رسیده اند.
هم‌اینک حدود ۲۹۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مستقر است.
بنام همچنین گفت که سال گذشته افزون بر ۱۸۰ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی و در قالب ۱۳۸ قرار داد به واحدهای تولیدی و صنعتی این استان واگذار شد که ارزش سرمایه‌گذاری این میزان زمین بیش از سه هزار میلیارد ریال است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی فعال است.