پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اداره دادگستری کهگیلویه گفت: ارجحیت نهادن رونق شهری و منافع عمومی بر منافع شخصی و طایفه‌ای از سوی اعضای شوراهای اسلامی را مورد تأکید قرار داد.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از فارس، مجید کرمی صبح امروز در آیین تحلیف اعضای شوراهای اسلامی شهرهای چهارگانه شهرستان اظهار داشت: محبوبیت منتخبان شوراها که با رأی مردم انتخاب شده‌اند با انجام کارهای مفید و عام‌المنفعه حفظ می‌شود.

رئیس دادگستری کهگیلویه بیان کرد: قانونمندی اعضای شورا باید از عوام مردم بیشتر باشد و در چارچوب قانون حرکت کنند.

کرمی با بیان اینکه مردم آگاه شده و کارهای شورای شهر را رصد می‌کنند، خطاب به اعضای شوراها گفت: اگر با تفکر و همت بلند در نشست‌ها شرکت کنید و تصمیم بگیرید توسعه و رونق شهری حاصل می‌شود و چنانچه منافع شخصی، باندی و فامیلی در تصمیم‌گیری شما دخیل باشد رونقی حاصل نخواهد شد.

وی،با اشاره به اینکه بسیاری از شغل‌ها و جایگاه‌ها با توجه به اهمیت و نقش ارزنده‌ آنها در تصمیم‌گیری‌های کلان حسب قانون شروع با تحلیف و ادای سوگند مقرر شده است، گفت: افراد با ادای سوگند به مقدسات خداوند را ناظر و حاضر بر تمام امور خود می‌بینند و در برابر شرافت انسانی و وجدان خود متعهد می‌شوند عدالت و انصاف را در تصمیم‌گیری رعایت کنند.

کرمی، شورا را از ارکان مهم تصمیم‌گیری کشور دانست و بیان کرد: تبعیت از قوانین و پاسداری از ارزش‌های نظام، کوشا بودن در راستای توسعه و رونق شهری از دیگر مواردی است که در آیین‌های تحلیف بدان سوگند یاد می‌شود.