پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فردی در شیراز با تقلید صدا خود را بصورت تلفنی خود را محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه معرفی می‌کرد و از این طریق ده‌ها میلیون تومان پول از متقاضیان سفر به اروپا و آمریکا دریافت کرده بود.

سرهنگ جوکار -رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی استان فارس- با تشریح جزییاتی از این خبر، گفت: پس از دریافت گزارشات مردمی در خصوص فردی که با ایجاد دفتر‌ مهاجرتی صوری در یکی از نقاط شهر شیراز با همدست خود اقدام به صدور روادید جعلی برای مسافرت و اقامت دراروپا می‌کرد دستگیر و تحویل مقامات قضایی‌ شد.

متهم با انگیزه کلاهبرداری از طریق اقدامات متقلبانه و جعل عناوین دولتی و امنیتی تحت عناوین مشابه سابقه کیفری داشته است و در مواردی نیز از عناوین مامور انتظامی، مامور دادستانی، حراست قوه قضاییه، مامور اماکن، مامور‌ وزارت اطلاعات و… سوء استفاده نموده است.
از جاعلان چندین مهر جعلی وزارت امور خارجه و گواهینامه‌های جعلی دفاتر این وزارت‌خانه و لوح‌های تقدیر ‌و مبالغ دریافتی کشف و ضبط و تحویل مقام قضایی شد.

سرهنگ جوکار از کسانی که قصد مسافرت به خارج ازکشور را دارند خواست که فقط به مراکز مجاز و نمایندگی‌های مربوطه مراجعه نمایند تا در دام‌ افراد جاعل و کلاهبردار گرفتار نشوند.

انتهای پیام/س