پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ستار هدایتخواه در سخنان اخیر خود با طرح گفتمان انقلابی و غیر انقلابی، دست به خط‌کشی سلیقه‌ای به اصطلاح فرهنگی-سیاسی زد تا ناخواسته بخش عمده‌ای از جامعه را در مقابل انقلاب قرار دهد.

به گزارش ریواس جنوب؛ نماینده اسبق شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در جمع دانش‌پژوهان دوره خط امام استان کهگیلویه و بویراحمد گفتمان غالب در کشور را انقلابی و غیرانقلابی عنوان کرد و گفت یک گفتمان امامین است که گفتمان انقلابیست و گفتمان دیگر مخالفان حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری است که غیرانقلابیست!

این بخش از سخن هدایتخواه علی‌الظاهر درست است اما در ادامه با مصادیقی که برای غیرانقلابیون مطرح کرد، تلویحاً اکثریتی از مردم را هم مخالف حضرت امام و مقام معظم رهبری جلوه داد و هم اتهام غیرانقلابی بودن به آنها چسباند.

بر پایه این گزارش، یکی از مواردی که وی به عنوان مصادیق غیر انقلابی بودن از آن یاد کرد موضوع گفت‌وگوی تمدنها بود که بر اساس آنچه که خبرگزاری فارس منتشر کرده هدایتخواه طرح گفت‌وگوی تمدنها را محصول تفکر غیر انقلابی دانسته است؛ موضوعی که علاوه بر شهرت جهانی و نقش آن در معرفی جمهوری اسلامی به عنوان منادی صلح جهانی، مورد اتفاق نظر اصلاح طلبان است و یکی از عناصر گفتمان اصلاح‌طلبی محسوب می‌شود؛ گفتمانی که انتخابات‌های اخیر هم نشان داده مورد تایید اکثریت جامعه است.

با این بیان هدایتخواه، کسانی که گفت‌وگوی تمدن‌ها را قبول دارند و طرح آن را منطبق بر تعالیم اسلامی می دانند وابسته به جریان غیرانقلابی هستند.

یکی دیگر از مصادیق این فعال فرهنگی، هدف انقلاب یوده و جایی که هدایتخواه معتقد است جریان غیرانقلابی هدف انقلاب را در متعادل‌ترین حالت از بین بردن استبداد و خفقان در ایران، پیاده سازی یک حکومت دموکراسی محور و تحقق آزادی‌های مدنی می داند. این در حالی‌ست که شعار “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” شعار اصلی انقلاب و انقلابیون بوده و جریان هایی که مخاطب هدایتخواه در یک سمت این خط کشی هستند معتقدند که آزادی و جمهوریت از ارکان اصلی انقلاب امام است و تاکید بر این دو رکن به هیچ عنوان با اهداف انقلاب مغایرتی ندارد و امروز اگر هدف صدور انقلاب به جهانیان که هدایتخواه به عنوان هدف انقلاب از نگاه انقلابیون تلقی می کند در دستور کار باشد با همین شعار قابل طرح خواهد بود چرا که هم جامع است و هم فراگیر!

با این اوصاف لازم است کسانی که تریبون به دست می‌گیرند عواقب سخنان خود را تحلیل کنند و با مرزبندی سلیقه‌ای، ناخواسته گروه‌ها و جریان‌ها را در مقابل همدیگر و بدتر از آن در مقابل انقلاب قرار ندهند.

انتهای پیام/ب