پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دکتر علی محمد احمدی جدی‌ترین گزینه پیشنهادی برای استانداری کهگیلویه و بویراحمد است؛ شخصی که بیشتر سوابق علمی برجسته‌ای دارد تا سوابق اجرایی و البته بهترین کارنامه او به نمایندگی مردم دهلران و آبدانان ایلام دلالت دارد.

به گزارش ریواس جنوب؛ در حالی که تا این لحظه سایت وزارت کشور در قبال تغییرات استانداری کهگیلویه و بویراحمد سکوت کرده است اما منابع آگاه رفتن سید موسی خادمی از کهگیلویه و بویراحمد به استانداری لرستان را قطعی اعلام کردند و از علی محمد احمدی به عنوان استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد نام بردند که البته تا این لحظه به قطعیت نرسیده است.

بر اساس این گزارش، احمدی عضو هیات علمی دانشگاه است و در دانشگاههای معتبر پایتخت تدریس می‌کند. او مدرک دکترای علوم اقتصادی دارد و رئیس پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس هم هست.

احمدی ۴ سال نمایندگی مردم دهلران و آبدانان را در مجلس شورای اسلامی بر عهده داشت و در طی این ۴ سال کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات و کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ را تجربه کرده است.

مهمترین سمت اجرایی احمدی مربوط به وزارت نفت است به طوری‌که اکنون درسمت مشاور عالی وزیر نفت در امور برنامه ریزی مشغول به کار است. او البته چند سال پیش مدیرکلی دفتر منابع مالی و بودجه وزارت بهداشت را بر عهده داشت.

با تحلیلی بر سوابق گزینه جدید استانداری کهگیلویه و بویراحمد می توان گفت احمدی می تواند فریادگر محرومیت استان کهگیلویه و بویراحمد باشد و با نگاه علمی که دارد اگر گوش شنوایی برای فریادهایش پیدا کند در کنار ظرفیت‌های بی‌شمار استان کهگیلویه و بویراحمد می شود به رفع بخش عمده‌ای از این محرومیت امیدوار بود.

او تجربه نفتی دارد و قطعاً در وزارت نفت هم صاحب نفوذ است و با نزدیکی که به غلامرضا تاجگردون دارد شاید برای گچساران و استان هم از این مسیر عایداتی داشته باشد.

ناگفته نماند این امیدواری مشروط به اقتدار اجرایی احمدی هم خواهد بود و باید منتظر ماند و دید آیا احمدی اولاً حکم استانداری خود را دریافت می کند یا نه و اگر دریافت کرد با مدیران راکد در دستگاههای اجرایی برخورد می کند یا مماشات!