پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب/ گروه سیاسی

اظهارنظرهای عدل هاشمی پور درباره ماندن سید موسی خادمی در کسوت استاندار و آمدن علی محمد احمدی به عنوان استاندار جدید حکایت از تلاش رسانه ای نماینده کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی برای سهم خواهی هایش دارد.

تنها چند روز از آخرین اظهار نظر تلویحی عدل هاشمی پور مبنی بر عدم تغییر سید موسی خادمی و اعلام حمایت از وی برای ماندن در منصب استانداری کهگیلویه و بویراحمد نگذشته بود که خبر تغییر استاندار قطعی شد.

حمایتی که به نظر می رسد تیری بود که «حاج عدل» در تاریکی رها کرد که اگر موسی خادمی همچنان استاندار کهگیلویه و بویراحمد ماند، القاء کند حمایت او بوده و اگر استاندار ماند اما در استان دیگری هم جایش را در دل خادمی باز شده نگه دارد.

و اما داستان با امضای حکم علی محمد احمدی به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای هاشمی پور هم فرصت دیگری برای انداختن تیری دیگر فراهم کرد؛ جایی که حاج عدل در اولین اظهارنظر خودش به خبرنگاران گفته که احمدی دوست قدیمی اش است و حتی گفته که در زمانی که او نماینده بوده قرارگاه خاتم در حوزه انتخابیه احمدی یعنی دهلران پروژه ای هم داشته است.

او همچنین گفته، احمدی با همفکری هر سه نماینده استان انتخاب شده؛ گفته ای که متناقض با واقعیت موجود یعنی تنها فکر «حاج غلام» گچسارانی ها در انتخاب استاندار جدید است.

واضح است که دولت نه برای ماندن و نه برای رفتن خادمی از حاج عدل نظر خواسته و نه برای آمدن احمدی و واضح تر اینکه اگر استاندار جدید با رایزنی نماینده ای آمده باشد کسی نیست جز غلامرضا تاجگردون!

به هر حال نحوه تغییر تحول در استانداری کهگیلویه و بویراحمد نشان می دهد نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی به هیچ یک از مراحل تصمیم گیری راه داده نشده است و این اظهارنظرهای شتابزده تلاشی برای «خود را در صحنه نگه داشتن» است. «حاج عدل» خود می داند و مردم هم باید بدانند هم کهگیلویه بزرگ و تا حدی هم بویراحمد بزرگ از نداشتن نماینده همسو با دولت آسیب های جدی دیدند و می بینند، اگر چه تلخ است اما واقعیتی انکارناشدنیست!

انتهای پیام/