پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پس از آنکه در یک ماه اخیر شایعات پیرامون خداحافظی سید محمدعلی افشانی از استان فارس جدی‌تر شد سرانجام عصر امروز شنبه ۲۵ شهریورماه استاندار کهنه‌کار فارس زودتر از آنکه منطق مدیریتی حکم می‌کرد غزل خداحافظی خواند. او البته صندلی‌اش را به مدیری هم‌جنس خود سپرد و کوله‌بارش را برای معاونت عمرانی وزارت کشور، بست و رفت.

به گزارش ریواس جنوب، اما در همین حال برخی از رسانه‌ها مدعی بوده‌اند که تعدادی از نمایندگان استان فارس در مجلس با شخص اول دولت در استان -آن اندازه که باید- همراه نبودند. برخی از حامیان افشانی نیز یک گام پیش‌تر رفتند و این ناهمراهی را نوعی «قدرنشناسی‌ سیاسی» توصیف کردند که نسبت به حمایت افشانی از آنها در جریان برگزاری سالم انتخابات مجلس شورای اسلامی و البته دفاع وی از انتخاب آزاد مردم و رأی آنها، صورت گرفت.

علی اکبری – نماینده مردم شیراز در مجلس دهم

 در حاشیه مراسم تکریم و معارفه امروز، این موضوع را با «علی اکبری»، نماینده مردم شیراز در مجلس در میان گذاشتیم و از او پرسیدیم که «آیا واقعاً نمایندگان فارس در مجلس، نسبت به استاندار سابق فارس موضع منفی داشته‌اند؟». او اگرچه پاسخ روشنی نداد اما با سکوت خود تلویحاً بر وجود برخی اختلاف نظرها صحه گذاشت.

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش گفت: «گمان می‌کنم این سوال دیگر موضوعیتی ندارد چون خوشبختانه آقای افشانی عملاً در مقام خود ارتقا یافته و به وزارت کشور رفته است؛ آن هم در معاونت عمرانی که جایگاه تأثیرگذاری در کشور محسوب می‌شود.»

وی در ادامه تصریح کرد: «ممکن است مواضع نمایندگان بی‌تاثیر نبوده باشد اما در هر صورت باید بگویم همین که ایشان ارتقای مقام داشته‌اند حکایت از توانمندی‌هایی دارد که وی از آنها بهره می‌برد و وزیر کشور را به انتصاب ایشان ترغیب کرده است.»

پیش‌بینی نماینده مردم شیراز در مجلس در پاسخ به این پرسش که «آیا آقای تبادار می‌تواند از پس چالش‌های فراوان استان فارس برآید یا خیر» نیز همراه با امیدواری بود. او گفت: «به عقیده من، با توجه به سوابق و عملکرد آقای تبادار و همچنین شناختی که از استان فارس به واسطه سابقه‌ی مسئولیت در استان و اینکه به قول خود وی ۱۲ سال ساکن شیراز بوده است، زمینه‌های خوبی را برای موفقیت ایشان فراهم است. ضمن اینکه آقای تبادار در کارنامه خود استانداری، معاونت عمرانی استانداری، شهرداری و عضویت در شورای شهر را دارد که چنین پیشینه‌ی کاری با همین حوزه مدیریتی و توسعه‌ای ارتباط تنگاتنگی دارد و این موضوع شانس موفقیت او را دوچندان کرده است.»

اکبری در بخشی از گفتگوی اختصاصی خود با ریواس جنوب، درباره زمزمه‌هایی مبنی بر عدم همراهی تعدادی از نمایندگان با استاندار جدید نیز چنین توضیح داد: «به‌هرحال ممکن است بتوانیم بگوییم اجماع روی ایشان هم صورت نگرفته اما در انتخاب استاندار منتخب ما از مجموعه ۱۰-۱۲ نفری که فهرست شده بود اکثریت ما به آقای تبادار رأی دادیم و اتفاقاً همین حمایت اکثریت نمایندگان می‌تواند برای استاندار جدید نکته‌ی مثبت و قابل اتکایی ارزیابی شود.»

مشروح گفتگو به زودی منتشر می‌شود…

انتهای پیام/ سجاد بنام