پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

روزهای پرکار وزیر کشور در جنوب کشور و استان های زاگرس نشین که با تودیع خادمی شروع شد با معارفه خادمی هم پایان پذیرفت.

به گزارش ریواس جنوب؛ عبدالرضا رحمانی فضلی امروز کسی را به عنوان استاندار لرستان معارفه کرد که دو روز پیش مهمان اصلی مراسم تودیع او در استانداری کهگیلویه و بویراحمد بود.

بنا بر این گزارش، وزیر کشور که ابتدا به کهگیلویه و بویراحمد رفت تا علی محمد احمدی را بجای سید موسی خادمی منصوب کند، بلافاصله به شیراز عزیمت کرد و حکم استانداری فارس را به اسماعیل تبادار داد تا بر صندلی سیدمحمدعلی افشانی تکیه کند.

وزیر کشور امروز ظهر را در بندرعباس سپری کرد و آنجا هم فریدون همتی را رسما استاندار هرمزگان کرد، سپس مستقیماً به فرودگاه آمد تا از آن طریق وارد خرم آباد شود و سید موسی خادمی را بر جای بازوند بنشاند.

نماینده ولی فقیه در لرستان آغازگر سخن در مراسم تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید این استان بود؛ آیت الله میرعمادی از بازوند به خوبی تقدیر کرد و گفت استاندار پیشین یک انسان متواضع و خوش اخلاقی است و در معاشرت ها اخلاق حسنه داشته و شخصیت کاری و مدیریتی توانمند و کارآمدی از خود به نمایش گذاشت.

جمله بعدی امام جمعه خرم آباد در تحسین بازوند این بوده که در این مدت با مدیریت جهادی کوشش کرده است، اقتصاد مقاومتی را باور داشت و برای آن تلاش کرد.

میرعمادی ادامه داد با همه مشکلات و تنگناهایی که وجود داشته خدمات ارزشمندی از سوی بازوند برای استان لرستان برجای ماند و ابراز امیدواری کرد که با همت بلند و تجربه و توانمندی که دکتر خادمی دارد بخش عمده ای از خدمتی که شایسته مردم است انجام شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خطاب به خادمی افزود: حقیقتا بودن در میان مردم ولایتمدار لرستان افتخار است و انسان احساس راحتی و آرامش می کند.

میرعمادی پیشرفت هر جامعه ای را مشروط به وحدت و انسجام دانست و به خادمی گفت خط قرمز ما وحدت استان است.

پس از آن رئیس مجمع نمایندگان لرستان صحبت کرد؛ سید حمیدرضا کاظمی وعده داد جهت خدمت به مردم عزیز و ولایت‌مدار و در جهت توسعه استان، همه از نمایندگان گرفته تا ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه و اقشار مردم به استاندار جدید کمک خواهیم کرد.

وی خواستار بررسی وضعیت اشتغال در استان شد، رفع موانع سرمایه گذاری را از اولویت‌های استاندار جدید اعلام کرد، توجه به حقابه لرستان را مهم خواند و زیرساخت‌های اصلی و اثرگذاری مثل جاده، اتوبان و راه آهن را در استان ضعیف عنوان کرد و گفت گسترش این ها برای رفاه مردم حیاتی است.

کاظمی تعامل بیشتر و موثر استاندار با نمایندگان، فرهیختگان، نخبگان و مردم در جهت توسعه استان را به عنوان خواست عمومی مردم لرستان مورد تاکید قرار داد و از وزیر کشور برای درنظر گرفتن پیشنهادات مجمع نمایندگان لرستان در انتخاب استاندار تشکر کرد.

استاندار پیشین هم در سخنان کوتاهی گزارش مختصری از عملکردش در استانداری لرستان ارايه داد.

هوشنگ بازوند از احیای دریاچه کیو توسط خودش گفته و از پیشرفت بی سابقه در پروژه های عمرانی و کشاورزی به عنوان افتخارات دوران خدمتش یاد کرد.

بازوند در تکمیل بیان خدماتش به پروژه آبیاری قطره ای به مساحت ۲۰۰۰ هکتار اشاره کرد و چهار سد کشاورزی دوران خدمتش را برای حاضرین یادآوری کرد.

وی بیان کرد: ۱۴۴۶روز کار کردم دراین استان که فقط ۲جمعه را تعطیل کردم و روز عاشورا را!

و اما سخن پایانی استاندار پیشین لرستان؛

همه کسانی را که به من تهمت زدند و دروغ نسبت دادند می بخشم ولی فراموش نمی کنم؛ جمله ای که با دست زدن حضار همراه شد.

وقتی نوبت به وزیر کشور رسید، تعریف از بازوند را شروع کرد، البته رحمانی فضلی ابتدا گفت اگر از بازوند تعریف کنم می‌گویند مدیرش را تعریف می‌کند و اگر تعریف نکنم می ترسم ظلمی بشود.

وزیر پس از تعریف و تمجید از بازوند، ویژگی‌های خادمی را برشمرد و گفت ایشان از استانداران موفق بودند، جوان هستند و تحصیل کرده، استاد دانشگاه بودند و اهل پژوهش، معاون استاندار و سپس استاندار شدند و در استانی که استانداری کردند در بحث اشتغال، سرمایه گذاری، امنیت، انتخابات و انسجام و وحدت عمومی بسیار موفق عمل کردند.

وی اضافه کرد: تصمیم گرفتیم از ایشان در استان بزرگترین که در سکوی شتاب توسعه قرار گرفته استفاده کنیم.

وزیر کشور استانداردهایی را برای انتخاب استانداران اعلام کرد که از جمله آنها به قدرت هماهنگی، قدرت تعامل و مهمتر از همه توسعه گرا بودن، اشاره کرد و گفت خادمی همه استانداردهای لازم را در این خصوص دارد.

وزیر کشور که وقتش در حال تنگ شدن بود و باید زودتر به فرودگاه می رفت به آخرین پرواز برسد، سخنانش را با مزاحی با استاندار جدید به پایان برد:

اگر به فرودگاه نرسیدیم امشب میهمان شما هستیم اما بلافاصله به تبسمی اصلاح کرد که البته شما شام ما را از پول دولت می دهید بنابراین می رویم منزل امام جمعه که از خودش خرج کند!

تریبون به دست سید موسی خادمی افتاد. او ترجیح داد ابتدا مزاح وزیر را پاسخ بگوید: من به خاطر اینکه نشان بدهم لرها میهمان نواز هستند سخن خودم را طولانی می کنم تا وزیر به فرودگاه نرسند و امشب بمانند. سپس گفت من «لر» هستم اما از این به بعد لر لرستانی هستم.

استاندار جدید لرستان وعده داد که کارهای خوب مهندس بازوند را ادامه می‌دهم و با کمک شما این استان را از این جایگاهی که الان حقش نیست به جایگاه بالاتر خواهیم رساند.

خادمی تصریح کرد: من آماده همکاری، تعامل، شنیدن حرف‌ها، پیشنهادها و راهکارهای همه عزیزان هستم و درب اتاق من به روی همه باز است.

اینها جملات پایانی استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد در آغازین سخن او با مردم لرستان بود:

انشالله همه به هم کمک کنیم و به ویژه امام جمعه محترم که ذکر خیر او را شنیده ام و همچنین نمایندگان عزیز استان که همه اینها سرمایه‌های بزرگ برای استان هستند و ما باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم چرا که عدم استفاده از این ظرفیت های بزرگ مانند نمایندگان مجلس، امام جمعه، گروه های سیاسی و نخبگان فکری به نوعی کفران نعمت است و باید از این نعمات برای توسعه استان بهره‌مند شویم. دست همه را برای همکاری می فشارم.

انتهای گزارش/ بنام.رحیم