پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در اولین اقدام خود برای توسعه استان تحت مدیریتش، خط هوایی را مورد توجه قرار داد و با برگزاری نشستی با مدیرعامل شرکت هواپیمایی «هما» از مدیرعامل این شرکت برای حضور در استان به منظور بررسی ظرفیت های استان دعوت کرد.

به گزارش ریواس جنوب؛  علی محمد احمدی که به تازگی سکان استانداری کهگیلویه و بویراحمد را به دست گرفته است در نشست مشترک با مدیرعامل هواپیمایی جمهوری‌اسلامی ایران (هما) شرکت کرد.
استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد به عنوان اولین اقدام اجرایی در جهت توسعه متوازن، رونق صنعت توریسم و گردشگری را با محوریت توسعه فرودگاه و افزایش پرواز ها در دستور کار خود قرار داده است.

بنا بر این گزارش، احمدی در این نشست ضمن بیان ظرفیت های استان و فرودگاه یاسوج بر ضرورت برقراری پروازهای بیشتر در فرودگاه یاسوج تاکید کرد و گفت با توجه به امکانات و زیرساخت های فراهم شده و در دست اقدام در مجموعه فرودگاه یاسوج، هم اکنون آمار پروازهای فعلی رضایت بخش و جوابگوی نیاز استان نیست و نسل جدید هواپیماهای پسابرجامی هما می تواند راهگشای توسعه حمل و نقل هوایی این استان باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: در سال های اخیر تحولات خوبی در توسعه فرودگاه یاسوج انجام شد و در همین راستا از خانم شرفبافی برای بازدید از استان و ظرفیت و امکانات فرودگاه یاسوج دعوت می کنم

 بنا بر توافق به عمل آمده به زودی این مهم محقق خواهد شد و طی جلسات کارشناسی عملیاتی و بازرگانی فرودگاه برقراری پروازها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
همچنین مدیرعامل هما نیز ضمن بیان موارد مورد نظر این هواپیمایی هواپیمایی، ابراز امیدواری کرد زمینه سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد و پیشنهادهای جلسه، در آینده نزدیک فراهم شود.

گفتنی است در این نشست علی محسنیان، مدیر فرودگاه یاسوج، استاندار را همراهی کرد.

این اقدام احمدی می تواند نشانگر نگاه ویژه او به زیر ساخت های توسعه باشد که یکی از آنها راههای ارتباطی از جمله و مهمتر از همه راه هوایی است و طبیعتا موفقیت استاندار جدید در توسعه این راه می تواند زمینه ساز موفقیتهای بعدی او در جذب سرمایه گذاران و گردشگران باشد.

انتهای پیام/ بنام.ر