پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب/ گزارش*
سید موسی خادمی پنج روز پیش جای خود را در استانداری کهگیلویه و بویراحمد به علی محمد احمدی داد و با نظر مثبت هیات دولت خود بر جای هوشنگ بازوند در استانداری لرستان نشست.
هم خادمی و هم احمدی در فاصله یک روز سکان مدیریتی یکی از دو استان مهم کشور را در دست خود دیدند و با توجه به اینکه استاندار جدید لرستان، استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد بود، رسانه ها و افکار عمومی تودیع و معارفه در هر دو استان را با دقت پیگیری کردند و طبیعتاً در دوران مدیریتی جدید این دو استاندار مقایسه بسیاری نیز صورت خواهد گرفت.
به همین منظور ریواس جنوب از اولین اقدامات این دو استاندار در اولین روزهای کاری‌اشان مقایسه ای انجام داده است؛
بنا بر این گزارش؛ سید موسی خادمی در لرستان اولین روز کاری خود را با تجدید میثاق با شهدای عزیز لرستان آغاز کرد. وی سپس در فاز اجرایی ترجیح داد در اولین اقدام، فرمانداران را جمع کند تا به آنها بگوید نزدیکترین افراد به استاندارند و وظیفه خطیرشان را یادآوری کند که نماینده دولت و مجری سیاستهای دولت در شهرستان هستند و مهمترین وظیفه‌اشان هم تامین امنیت و آرامش است.
گو اینکه خادمی اولویت اول سرمایه‌گذاران در انتخاب محل سرمایه گذاری را آرامش و امنیت می داند و برای جذب سرمایه و تسهیل روند سرمایه‌گذاری،هماهنگی بین محیط و سرمایه‌گذاران را از فرمانداران مطالبه کرده است.
اما در این سوی مدیریت یعنی در کهگیلویه و بویراحمد، علی محمد احمدی اولین ساعات کاری خود را با صدور یک پیام مهم آغاز کرد و از همه خواست از صرف هزینه غیرضروری برای تبریک انتصابش با هر نام و ابزاری خودداری کنند؛ پیامی که در همین پایگاه خبری با تیتر «برای استاندار جدید گل نفرستید»منتشر شد.
او با این پیام نشان داد که موازنه اقتصادی برایش مهم است و پول ها، بی حساب و کتاب و بدون نتیجه نباید هدر روند. می توان استنباط کرد مدیران زیرمجموعه استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد باید خود را برای یک حساسیت بیش از پیش در بحث بودجه و نحوه هزینه کرد آماده کنند.
اما احمدی اولین اقدام اجرایی خود را با یک نشست مهم آغاز کرد؛ در تهران با خانم شرفیابی رو در رو نشست تا شاید پای هواپیمایی هما را به کهگیلویه و بویراحمد باز کند. نشستی که نشان می دهد تمرکز احمدی بر روی راههای ارتباطی رفته است و او مهمترین عامل توسعه با جذب سرمایه ‌گذاران و گردشگران را مشروط به بهبود و توسعه راههای ارتباطی می داند؛ تمرکزی که کار علیمردانی در راه و شهرسازی، خوانپایه در حمل و نقل و محسنیان در فرودگاه یاسوج را اگر قرار بر ماندنشان باشد، سخت، سخت می کند.
استاندار جوان کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته هم پیامی برای مهر صادر کرد و از معلمان و مربیان و اساتید دانشگاه خواست سعی در افزایش راندمان علمی و ارتقاء شاخص‌های فرهنگی داشته باشند و متقابلاً از دانش آموزان هم درخواست کرد تحصیل همراه با تهذیب را در دستور کار خود قرار دهند و کمک به آینده استان را مد نظر داشته باشند.
ریواس جنوب برای هر دو استاندار جدید استان‌های لرستان و کهگیلویه و بویراحمد آرزوی توفیق دارد.
* رحیم بنام