پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تغییر کرد و شاهپور قنبری جای خود را به احمدی فتوحی داد.

به گزارش ریواس جنوب، «علی یزدانی» مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران روز گذشته در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد در کشور فعال است گفت: با افتتاح این طرح‌ها بالغ بر ۴۴۴ هزار نفر اشتغال جدید ایجاد می‌شود.

او همچنین استان فارس را از استان‌های برجسته کشور در زمینه صنعت و معدن توصیف کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۴۹ هزار جواز تاسیس در کشور به عنوان طرح صنعتی صادر شده و فعال است که بیش از دو هزار ۶۷۵ طرح آن مربوط به استان فارس است كه بخش زيادي از آنها در شهرك هاي صنعتي فارس مستقر خواهد شد..

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران  بیان کرد: در کل کشور ۸۴ هزار و ۹۵۶ واحد صنعتی داراي پروانه بهره برداري فعال است که بیش از چهار هزار و ۲۶۱ واحد آن در استان فارس فعال است.

وی گفت: همچنین از ۳۹۸ خوشه صنعتی شناسایی شده در کشور ۱۴ خوشه آن در استان فارس  فعال است که نشان از تعامل بنگاه‌های کوچک و بزرگ در این استان دارد.

یزدانی با اشاره به پايش طرح هاي بالاي ۵۱درصد پيشرفت فيزيكي از وجود ۱۳هزار طرح با اشتغال ۴۴۴هزار نفر در كشور خبردادو  خاطرنشان کرد: در استان فارس نیز در حال حاضر بیش از ۲۹۷ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد وجود دارد که امیدواریم با حضور مدیرعامل جدید شهرک‌های صنعتی در استان فارس تا پايان امسال بخش زيادي از این طرح‌ها که اشتغال نزدیک ۹ هزار نفری را به همراه دارد به نتیجه برسد.

به گزارش ریواس جنوب، شاهپور قنبری (مدیرعامل پیشین)، در حالی جای خود را به احمدی فتوحی می‌دهد که تنها ۱۷ ماه برای مدیریت بر شهرک‌های صنعتی فارس فرصت در اختیار داشته است.

انتهای پیام/ سجاد بنام