پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شعار جداسازی آب آشامیدنی مردم از آبی که فضای سبز شهرها و پارک‌ها در کهگیلویه  بویراحمد را آبیاری می‌کند در این چهار سال به طور جدی‌تری از سوی شرکت آبفای شهری دنبال شد به طوری که با رشد ۱۲۰ درصدی نسبت به ابتدای دولت یازدهم به بیش از ۳۳ درصد رسید.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد سیدعلی لدنی نژاد در بازدیداز پروژه توسعه شبکه توزیع آب شهر یاسوج با اشاره به اهمیت مصرف بهینه آب و نهادینه کردن این موضوع در میان اقشار مختلف و به خصوص دستگاه های اجرایی اظهارکرد: یکی از برنامه‌های اصلی شرکت آب و فاضلاب استان طرح جداسازی مصارف فضای سبز شهرداری از آب شرب شهرها است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طی چهار سال اخیر طرح جداسازی مصارف فضای سبز شهرها از آب شرب شهری رشد ۱۲۰ درصدی داشته است، اظهار کرد: در حالی که شاخص این جداسازی در سال ۹۲ حدود ۱۵ درصد بود،در سال ۹۶ این شاخص به ۳۳ درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر و با برنامه‌هایی که با مشارکت شهرداری‌های استان انجام گرفته است، بخش اعظم آب مورد نیاز فضای سبز از طریق رودخانه ها و حفر چاه تامین می‎شود، تصریح کرد: تلاش خواهد شد تا طی سال های آتی این جداسازی کاملا انجام گیرد.
وی با بیان اینکه این طرح در شهرهای دارای تنش آبی مانند یاسوج و مادوان تا حدود زیادی پیشرفت داشته است تصریح کرد: در حال حاضر ۹۷ درصد فضای سبز این دو شهر از طریق آب رودخانه تامین می‌شود.
وی افزود: در شهرهایی مانند سی‌سخت نیز به رغم اینکه کمبود آب وجود ندارد برنامه‌ریزی لازم برای جداسازی آب مورد نیاز فضای سبز از آب شرب با همکاری شهرداری و آبفای شهری در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویهه و بویراحمد یادآور شد: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و منابع آب و نیز بالا بودن هزینه تولید آب شرب جداسازی آبیاری فضای سبز از آب شرب شهروندان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
وی خواستار همکاری دستگاه‌های دولتی در استفاده بهینه از آب شرب شد و گفت: ضمن اینکه در آبیاری فضاب سبز دستگاههای دولتی مصرف بهینه آب در نظر گرفته شود، با اتخاذ تدابیر لازم سعی شود با کاشت درخت و بوته های سازگار با کم آبی از هدر رفت آب در ادارات جلوگیری کنند.

انتهای پیام/ک-ب