پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس از جمع آوري معتاد حاد و پُرخطر از سطح شهر توسط موسسه پارك سلامت روان تحت نظارت بهزيستي فارس خبر داد.

محمدرضا ابراهیمی- دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي با بيان اين مطلب اظهار داشت: پس از توافقات به عمل آمده بين ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزيستي كشور، مديريت مراكز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده ۱۶ به سازمان‌ بهزيستي محول شد که این تصمیم در استان فارس نیز اجرایی شده است.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس به اهميت ساماندهي معتادان بويژه معتادان حاد و پُرخطر اشاره کرد و گفت: با تعامل و هماهنگي به عمل آمده پس از واگذاري مركز ماده ۱۶ به سازمان بهزيستي، مقرر شد اين طرح با جديت هر چه بيشتر در جهت مسير درمان و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي ادامه يابد.

وي در ادامه خواستار همكاري و تعامل كليه‌ي دستگاه‌ها در امر ساماندهي معتادان حاد و پُرخطر شد و بيان داشت: بايد هر فردی که در این راستا تعصب و احساس انسانی دارد، در این مبارزه شرکت کند زیرا لازمه تحقق ریشه‌کنی این آسیب تلاش همگانی است و نمی‌توان از دستگاه خاصی به تنهایی انتظار مبارزه با معضل اعتیاد را داشت.

وی با بیان اینکه افزایش روزافزون افراد در دام اعتیاد در جامعه باعث بروز آسيب‌هاي اجتماعي می‌شود، گفت: باید بدانیم که هر اقدامی که در این راستا صورت می‌گیرد، باعث رضایتمندی مردم و اجتماع و نهایتاً رضای خداوند متعال است.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان حمایت از افراد گرفتار در دام اعتیاد را موجب کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین جرائم در جامعه دانست و بيان داشت: آمارها حاکی از آن است که بسیاری از جرائم از جمله سرقت، توسط معتادین صورت می‌گیرد و چنانچه تدابیر لازم در خصوص کنترل مصرف مواد مخدر به نحو شایسته صورت گیرد قطعاٌ شاهد کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه خواهیم بود.

ابراهيمي از اجراي مجدد ساماندهي معتادان ابراز خرسندي كرد و گفت: مرکز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده ۱۶ شيراز یک مرکز مجهز درمانی؛ اقامتی و کارگاهی تبدیل شده است و معتادان بعد از بهبود کامل در این مرکز با حرفه‌آموزي در زمینه‌های مختلف همچون خياطي، جوشكاري، برق‌كشي ساختمان، نقاشي ساختمان، لوله‌كشي ساختمان و… خود را جهت حضور در جامعه احیا می‌کنند.

انتهای پیام/ سعید قرچه