پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: تقویت‌ باورهای دینی و معنوي و آگاهي‌بخشي در سطح جامعه بويژه در بين نوجوانان و جوانان مي‌تواند نقش مؤثري در پيشگيري و مقابله با مصرف مواد مخدر داشته باشد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمی با اشاره به برگزاري مراسم عزاداري و سوگواری سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) و ياران باوفايشان در مركز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده ۱۶ شيراز، گفت: فاصله گرفتن از ارزش‌های معنوی و بی‌توجهی به باورهای مذهبی و در مقابل، گرایش به ارزش‌های ‏مادی و ظاهری مي‌تواند یکی از عوامل مهم در جهت گرايش به آسيب‌هاي اجتماعي باشد.

وي افزود: در کنار كم رنگ شدن باورهاي مذهبي و عدم کنترل والدین، رشد انواع آسیب‌ها ‏و مُعضلات اجتماعی از جمله اعتیاد به مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان دور از انتظار نيست.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: شواهد نشان می‌دهد، رابطه معنادار و با ثباتی بین ‏معنویت و سلامت افراد وجود دارد.

اين مقام مسئول در استان اظهار داشت: مذهب و باورهاي ديني به زندگی فرد جهت می‌دهد و از او به هنگام فشارهای روانی روزمره حمایت می‌کند و ‏می‌تواند عاملی اساسي و بازدارنده در برابر آسیب‌های اجتماعی خصوصاٌ پدیده شوم مواد مخدر باشد. ‏

* تقدیر از مسئولان مؤسسه پارک سلامت روان

ابراهيمي در پايان ضمن قدرداني از بهمن حاجات‌نيا مديريت موسسه پارك سلامت روان و همكارانش كه هم‌اكنون مسئوليت مركز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده ۱۶ شيراز را بر عهده دارد، گفت: استفاده بهينه از ظرفیت‌هاي موجود بويژه ظرفيت‌هاي معنوي یکی از راهکارهای مهم در پیشگیری و مبارزه همه ‏جانبه با مواد مخدر بوده و می‌توانند از طریق آگاهی‌بخشی و متقاعدسازی عموم مردم نقش مؤثری در پیشگیری از ‏مصرف مواد مخدر داشته باشند.

گفتني است مراسم عزاداري و سوگواری سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) و ياران باوفايشان در دهه‌ي اول ماه محرم هر روز صبح‌ با قرائت زيارت عاشورا و بعد از نماز مغرب و عشاء به همراه سخنراني و مراسم سينه‌زني در مركز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده ۱۶ شيراز با حضور بيماران اعتياد در حال بهبودي برگزار شد و همچنان اين مراسم تا پايان ماه‌هاي محرم و صفر در روزهاي پنج‌شنبه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ سعید قرچه