پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اعضای شورای شهر بیرجند، بعد از کش و قوس‌های فراوان و گزینه‌های متعدد رأی به شهردار شدن محمد علی جاوید دادند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، منابع خبری شهر بیرجند از شهردار شدن محمدعلی جاوید، شهردار سابق مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در شهر تاریخی و مهم بیرجند خبر دادند.

شهر بیرجند ۲۳۰ هزار نفر جمعیت دارد و با سابقه شهری بسیار بالا یک شهر دانشگاهی و مهم به حساب می‌آید.

 

این انتصاب نشان از توانمندی‌های محمدعلی جاوید در اداره مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است که بعد از اتمام دوران شهرداری‌اش در یاسوج، مسئولیت مهمی به او واگذار شده است.

او کارهای ماندگاری در یاسوج علی‌رغم کارشکنی‌ها و سهم‌خواهی‌های برخی اعضای شورای شهر داشت و نشان داد مدیری اهل ریسک با جسارت و شهامت است؛ او در مقابل سوالات خبرنگاران نیز واقعیاتی را بیان می‌کرد که همیشه برای او دردسرهایی داشت.

ابراهیم تقی‌زاده در همین زمینه به خاورستان گفت: باتوجه به تجربه‌ها و سوابق اجرایی آقای جاوید که در بدنه شهرداری بودند و آخرین مسئولیت ایشان، شهردار یاسوج بوده است و همچنین این‌که ضابطه‌مندی، قانون‌گرایی و اشراف به ضوابط شهرداری و شهری جزو نقاط مثبت آقای جاوید بود و در تبادل نظرات و پرسش و پاسخ‌هایی که با کارشناسان فنی داشتند، به این نتیجه رسیدیم که ایشان، شهردار بیرجند شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: به همراه آقای جاوید، ۷ گزینه برای تصدی شهرداری بیرجند مطرح شده بودند که برنامه‌های معرفی‌شدگان مورد بررسی قرار گرفت و در مجموع با بررسی برنامه‌ها، سوابق و کفایت آقای جاوید، در جلسه شب گذشته، وی با اکثریت آرا به عنوان شهردار بیرجند انتخاب شد که یا این وضعیت، نوبت به رای‌گیری برای دیگران نرسید.

جاوید در صورت تأیید وزارت کشور از حدود اواخر آبان ماه کار خود را رسما در شهر بیرجند آغاز می‌کند.

محمدعلی جاوید متولد شهر چیتاپ از توابع شهرستان بویراحمد استان کهگیلویه و بویراحمد، مهندس عمران و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت شهری و دکتری در رشته برنامه‌ریزی شهری است.

وی سابقه اجرایی در شهرداری سی‌سخت و سازمان همیاری شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد، بخشداری کبگیان و بخشداری پاتاوه را دارد.

از دیگر سوابق جاوید، نماینده وزیر کشور در کمیسیون ماده صد، عضو شورای انتظامی نظام مهندسی کشور، رئیس هیئت مدیره بانک شهر،  مدیرکل دفتر شورا و شهرداری‌ها و شهردار سابق یاسوج است.

انتهای پیام/ک-ب