پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پس از کش و قوس‌های فراوان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تغییر کرد.

دکتر علی بهادر- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 به گزارش ریواس جنوب، وزیر بهداشت در حکمی دکتر علی بهادر را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب کرد.

محمدهادی ایمانیه از ۱۲ سال پیش به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعالیت می‌کرد.

قضاوت درباره عملکرد وی یکی از موضوعات چالش‌برانگیز چهارساله‌ی گذشته بوده است که در نهایت به مواضع صریح نمایندگان مجلس همراه شد.

با این حال برخی حمایت برخی از مقامات ارشد وزارت بهداشت و نفوذ قابل تو جه وی در مراکز قدرت را از عوامل ادامه ریاست او در دولت تدبیر و امید عنوان می‌کردند.

سرانجام در حالیکه در روزهای اخیر نام سه گزینه برای جایگزینی ایمانیه مطرح بوده، امروز شنبه ۱۳ آبان‌ماه وزیر بهداشت با صدور حکمی گزینه چهارمی را برای سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب کرد.

اگرچه نام «بصیر هاشمی»، «مهرزاد لطفی» و «افشین امینی» بیش از دیگران بر سر زبان‌ها بود اما در برخی محافل نیز از احتمال انتصاب «علی بهادر» خبر داده می‌شد.

از میان این چهار گزینه، از امینی به عنوان گزینه‌ی مورد حمایت ایمانیه و از سه نفر دیگر به عنوان گزینه‌های مورد حمایت اصلاح‌طلبان و حامیان دولت نام برده می‌شد.

سرانجام در نهایت دکتر بهادر به این سمت منصوب شد.

متن حکم وزیر بهداشت خطاب به علی بهادر، به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر علی بهادر
استاد محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شیراز

نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جناب عالی، به موجب اين ابلاغ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتی، درمانی شیراز منصوب مي شويد.
از جناب عالی انتظار دارم با استفاده از توان تخصصي و كارشناسي اعضاي هيأت علمي و كاركنان محترم دانشگاه و استفاده از ظرفيت منابع بالقوه ساير بخش هاي حوزه مأموريت خود و در چهارچوب اسناد بالادستی به ویژه سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه و برنامه های ارائه شده توسط این جانب در صحن مجلس شورای اسلامی اقدامات زير را انجام دهيد:
۱٫تشویق، ترغیب و توجه ویژه به اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش پزشکی
۲٫تأمين، حفظ و ارتقاء سطح سلامت مردم به ويژه محرومين و نيازمندان
۳٫عملياتي نمودن برنامه ششم توسعه و برنامه سلامت دولت دوازدهم
۴٫اقدامات لازم در زمینه استمرار طرح تحول نظام سلامت
۵٫حمایت و تقویت پژوهش و نوآوری و تلاش برای جهت دهی به پژوهش و طرح های مهم تحقیقاتی که می تواند فرآیند محصولات و ارتقاء سلامت را تقویت نماید
۶٫ارتقاء برنامه هاي جاري حوزه هاي بهداشتي، درماني، فرهنگي و دانشجويي
۷٫صيانت از منابع انساني، فيزيكي و مالي
۸٫توسعه عدالت در سلامت در حوزه مأموريت خود
۹٫برنامه ریزی و اجرا برای رصد، مدیریت و مطالبه اصلاح مولفه های اجتماعی برای پیشگیری و کنترل تهدید کننده های سلامت و اعمال رویکرد اجتماع محور سلامت از طریق توانمندسازی تشکل های مردم نهاد و توسعه، تقویت خیریه های سلامت
۱۰٫رعایت اعتدال، توان مندي و شايسته سالاري در انتصابات و تكريم اعضاي هيأت علمي و كاركنان حوزه سلامت
اميد است با اتكال به خداوند متعال و در جهت خدمت به ملت شریف ایران با حضور مستمر در بین مردم در انجام شایسته وظایف با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی -وزیر بهداشت- همچنین در پیامی از خدمات دکتر محمدهادی ایمانیه در دوران تصدی مسئولیت ریاست این دانشگاه، تقدیر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محمد هادی ایمانیه

دکتر محمدهادی ایمانیه – رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 خدمت گزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزيده خویش عطا می فرماید. لذا بدين وسيله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدي مسئوليت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شیراز صمیمانه تشکر و قدردانی مي نمایم.
اميد است همواره به عنوان يكي از نيروهاي ارزشمند در نظام سلامت موفق و پيروز باشيد.

انتهای پیام/ سحاد بنام