پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جسد دختر ۲۵ ساله‌ای که توسط یک راننده خودروی شخصی در اطراف شیراز دفن شد، برای بررسی کامل از زیر خاک بیرون آورده شد.

به گزارش ریواس جنوب امروز ۱۵ آبان‌ماه معاون اجتماعی نیروی انتظامی فارس این ماجرا را بر اساس اظهارات یک راننده خودروی شخصی چنین روایت کرده است: راننده با اضطراب و پریشان به پلیس مراجعه کرد و اظهار کرده که در شیراز با سواری شخصی مسافرکشی می‌کند و دختر ۲۵ ساله را در محدوده پارک خلدبرین شیراز سوار کرده است تا به مقصد برساند، اما او نمی‌دانست مقصد مسافر زیر خروار‌ها خاک در منطقه هفت‌برم در اطراف شیراز باشد.

این راننده ادامه داد: پس از لحظاتی از طی مسیر ناگهان دختر مسافر فوت کرد و من از ترس قانون و مشکلاتی که ممکن بود برایم رخ دهد دختر را از شهر بیرون بردم و در منطقه هفت برم در جایی دفن کردم و به شهر بازگشتم و اکنون با پای خود آمده ام تا به اشتباهم اعتراف کنم.

پس از اظهارات این راننده مسافرکِش، پلیس و نیرو‌های آتش‌نشانی با راهنمایی‌های او جنازه را ا زیر خاک بیرون آورده و برای رسیدگی به ماجرای مرگ به پزشکی قانونی تحویل داده شد.

اما معاون اجتماعی نیروی انتظامی فارس با اشاره به اظهارات این راننده گفته است که وی پرده از رازی برداشت که بهتر بود خیلی زودتر از این به پلیس خبر می‌داد؛ در صورت صحت این ادعاها، راننده می‌بایست مسافر را در کمترین زمان ممکن به مراکز پزشکی و درمانی برساند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس در تحلیل این پرونده گفت: بار‌ها شاهد وقوع جرائمی هستیم که به دلیل سوار شدن زنان و دختران در خودرو‌های مسافری شخصی به وقوع پیوسته و از طرفی هم در صورت صحت ادعای راننده، وظیفه اخلاقی، انسانی و قانونی او این بوده که مسافر را در کمترین زمان ممکن به مراکز پزشکی و درمانی تحویل دهد.

سرهنگ کاووس محمدی ادامه داد: بدون تردید ترس از قانون صرفاً شامل خطاکاران خواهد بود و فرد بی‌گناه نه تنها تحت پیگرد پلیس قرار نمی‌گیرد بلکه در جای خود مورد تقدیر نیز قرار می‌گیرد. چه بسا وقتی فردی به هر دلیل دچار مرگ و ایست قلبی و یا هر مشکلی باشد در صورت انتقال به مراکز درمانی جان خود را ازدست ندهد.

او ادامه داد: به هر حال در صورت مواجه شدن با چنین صحنه هایی، بی رحمانه‌ترین روش‌های برخورد با موضوع مانند این پرونده است که فرد به تشخیص کاملاً اشتباه خود جنازه را سربه نیست کند و به این ترتیب همه سرنخ‌های پلیسی را دچار انحراف و مشکل کند.

وی از خانواده‌ها و شهروندان خواست با وسواس و دقت بیشتر در انتخاب وسایل نقلیه درون شهری و برون‌شهری در آگاه‌سازی کودکان و نوجوانان هوشیاری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/ سحر محمدی‌زاده