پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در پی استقبال قابل توجه مردم استان فارس برای اهدای خون به زلزله‌زدگان غرب کشور، مدیرکل انتقال خون این استان از مردم خواست فعلاً تنها دارندگان گروه‌های منفی و A+ جهت اهدای خون مراجعه کنند.

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی انتقال خون استان فارس، دکتر محمدحسین کریمی در این باره اظهار داشت: امروز سه‌شنبه بیست و سوم آبان ۹۶ ساعت فعالیت مرکز اهدای خون در شیراز (نمازی و قوامی) تا ساعت ۱۹ ادامه خواهد داشت و در صورت نیاز این ساعت تمدید خواهد شد.

وی با اشاره به اشتیاق شهروندان فارسی برای کمک به مصدومان زلزله کرمانشاه، گفت: مراکز اهدای خون در سراسر استان آماده دریافت خون‌های اهدایی است اما با توجه به مناسب بودن ذخایر خونی تنها دارندگان گروههای منفی و A+ جهت اهدای خون مراجعه کنند.

کریمی حضور مردم نوع‌دوست استان فارس را جهت کمک به همنوع شایسته تقدیر دانست و اعلام کرد: مردم به صورت عادی به مراکز اهدای خون مراجعه نمایند و در صورت نیاز به سایر گروه‌های خونی، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیرکل انتقال خون فارس اعلام کرد از صبح دیروز تا ساعت ۲۲ شب گذشته بیش از هزار و ۴۸۰ نفر به مراکز اهدای خون استان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۹۸۰ نفر موفق به اهدای خون شده‌اند.

همچنین تعداد ۲۹۰ نفر نیز جهت اهدای خون در نوبت‌های بعدی ثبت‌نام شده‌اند.

انتهای پیام/ سجاد بنام