پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد به همراهی معاونان و کارشناسان حوزه های مختلف از اداره آموزش وپرورش منطقه دیشموک و تعدای از مدارس مقاطع مختلف این بخش بازدید کردند.

به گزارش ریواس جنوب،بازدید دوره ای اداره کل آموزش وپرورش استان از منطقه دیشموک در تاریخ ۲۳آبان با حضور جناب آقای زارع پور مدیرکل محترم آموزش و پرورش – جناب آقای یاری معاون پشتیبانی اداره کل – جناب اقای ملک حسینی معاون پرورشی -جناب اقای خواهش نیک معاون سواد آموزی و برخی روسای ادارات اداره کل و کارشناسان حوزه های آموزش ابتدایی -آموزش متوسطه اول و دوم – متوسطه کاردانش – رسیدگی به شکایات و ارزیابی عملکرد – حسابداری و امور مالی – بودجه – روابط عمومی صورت گرفته است . در این بازدید مسایل مختلف مدارس : آموزشی – پرورشی – مالی – اداری و عمرانی از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت .

همچنین جناب آقای زارع پور به همراهی معاونین خود با حضور در برخی کلاسهای درس روستاهای محروم منطقه از نزدیک در جریان روند آموزشی و پرورشی مدارس قرار گرفت و ضمن طرح سوالاتی به تعدادی از دانش آموزان جوایزی اهدا کردند و از زحمات معلمان منطقه تقدیر کرد و از دانش آموزان خواست برای توسعه منطقه و ایفای نقش در آینده و تاثیر گذاری در جامعه خود درس بخوانند .

در این بازدیدها کارشناسان محترم اداره کل به بررسی وضعیت مدارس درزمینه های مختلف پرداختند و رهنمودهای لازم را جهت بهبود امور و بالابردن کارایی و اثر بخشی مدارس ارائه دادند. همچنین گروهی دیگر با استقرار در اداره آموزش وپرورش به بررسی فعالیتهای واحدهای مختلف اداره پرداختند و پیشنهادات و راهکارهای خود را به منظور تسریع امور و بهبود فر آیندهای اداری ارائه کردند .

لازم به توضیح است دراین بازدید ارزیابان اداره کل به چهار گروه کاری تقسیم شدند و دومجتمع روستایی ملاصدرا لاوه پاتل و پیامبر اعظم دشتک و لیراب و مدارس شیفت صبح شهر دیشموک و تعدادی از مدارس شیفت عصر را مورد ارزیابی قرار دادند .

در این سفر مرکز یادگیری سواد آموزی شهید پرواز شهر دیشموک با حضور مدیر کل محترم آموزش وپرورش و معاونین ایشان افتتاح گردید. در این مرکز بیش از ۵۰نفر بی سواد و کم سواد رده سنی بزرگسلان تحت آموزش های لازم برای سوادآموزی و یادگرفتن مهارتهای زندگی و حقوق شهروندی قرار می گیرند. قرار است در آینده ای نزدیک مرکز دیگری با همین ظرفیت شروع به فعالیت نماید.

در پایان جلسه هم اندیشی مدیر کل آموزش وپرورش و معاونین و کارشناسان اداره کل و کارکنان اداره آموزش وپرورش در دفتر سرپرست اداره برگزار شد. در این جلسه آقای خشنود مسول بازرسی استان هدف از این بازدید را بازدیدهای دوره ای اداره کل از مناطق و شهرستانهای استان برای هماهنگی و هم افزایی به منظور وحدت رویه و بهبود کیفیت امور اداری آموزشی و پرورشی مدارس بیان کردند.

آنگاه نوروزی نیا سرپرست آموزش وپرورش منطقه دیشموک ضمن خوش آمد گویی به حاضران پرداخت و از حضور مدیرکل آموزش وپرورش استان و معاونین ایشان و کارشناسان همراه در منطقه ی دیشموک تقدیر و تشکر کرد. واظهار امیدواری کرد این سفر باعث خیر و برکت برای آموزش وپرورش منطقه شود. وی سپس به برنامه ها و گزارش عملکرد اداره آموزش وپرورش منطقه پرداخت و مسایل و مشکلات آموزش وپرورش را مطرح کردتد و خواستار استمرار بازدید های دوره ای شدند.

در بخش دیگری از این برنامه آقای ملک حسینی معاون محترم پرورشی به تشریح گزارش گروه اعزامی به مناطق دشتک و لیراب پرداخت و پیشنهادات خود و اعضا گروه را برای بهبود امور بیان کردند .آنگاه آقای یاری معاون محترم پشتیبانی اداره کل مواردی پیرامون مسایل مالی مطرح و اظهار امیدواری کردند که بتوانیم تجهیزات و نیازمندیهای مناطق را تامین کنیم و از تلاشهای مدیران و وروسای ادارات مناطق و شهرستانهای برای حل مسایل و مشکلات آموزش وپرورش تقدیر و تشکر کردند.
درپایان جناب آقای زارع پور به جمع بندی بازدیدها پرداختند و توصیه های لازم را ارائه نمودند. و از همه کارکنان آموزش وپرورش و مدیران مدارس و مجموعه فرهنگیان خواستند جهت ارتقا آموزش وپرورش منطقه تلاش کنند. وی از زحمات همه عوامل اداری آموزشی تقدیر و تشکر کردند.
در حاشیه این بازدید مدیرکل آموزش وپرورش به همراه شورای معاونین و سرپرست اداره آموزش وپرورش به دیدار امام جمعه شهر دیشموک رفتند در این دیدار آقای زارع پور در سخنانی به عملکرد ستاد همکاری حوزه و آموزش وپرورش پرداختند و به موفقیتهای فرهنگیان و دانش آموزان در مسابقات گوناگون فرهنگی و طرح های در دست اقدام در این زمینه اشاره کردند . واز همکاری ائمه محترم جمعه استان بخصوص امام جمعه دیشموک تقدیر و تشکر کردند.
در این دیدار امام جمعه دیشموک نیز به نقش و اهمیت آموزش وپرورش در جامعه اشاره کردند و از مسولان خواستند در جهت رفع مشکلات آموزش وپرورش تلاش کنند. در پایان نیز لوح سپاس بوسیله آقای زارع پور به امام جمعه دیشموک اهدا شده است .