پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امام جمعه دیشموک گفت: تغییرات بیش ازحد در مدیریت آموزش و پرورش دیشموک به آموزش ضربه می‌زند.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل آموزش و پرورش در خصوص حضورشان در دیشموک و بررسی مسائل و مشکلات مدارس این منطقه اظهار کرد: آموزش در برخی مناطق دیشموک مساعد نیست.

وی در ادامه گفت: زمینه آموزش باید در دیشموک مهیا شود و این زمینه آرامش با ثبات مدیریت امکان‌پذیر است.

امام جمعه دیشموک با بیان اینکه در منطقه دیشموک تودیع‌ و معارفه‌های مدیریتی علاوه بر اینکه نسبت به بخش همجوار ثابت نیست عنوان کرد: تودیع و معارفه‌های مدیریت آموزش و پرورش دیشموک طی این دو سال و منصوب کردن چند مدیر کار درستی نیست و به آموزش ضربه می‌زند.

وی اذعان کرد: منطقه دیشموک مشکلات بسیار زیادی دارد که یکی از این مشکلات فضای فیزیکی نامناسب مدارس است که بسیاری از فضاهای آموزشی در این منطقه به آموزش تناسب ندارد.

امام جمعه دیشموک گفت: فضای نامناسب در دیشموک خود یک نوع بحران است و این فضاها باعث آرامش نیستند.

وی به یکی دیگر از مشکلات مدارس آموزش و پرورش در حیطه پرورشی اشاره کردو گفت: بحث پرورشی در مدارس یک بحث مهم است و باید بیشتر گسترش پیدا کند.

خطیب نماز جمعه شهر دیشموک گفت: ترک تحصیل دانش‌آموزان این مناطق یکی از مهمترین و مشکلات منطقه دیشموک است که در یکی از روستاها تا به حال دانش‌آموزان دختر زیادی ترک‌تحصیل کرده‌اند.

وی از مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان خواست تا در خصوص سرانه مدارس به این منطقه به خاطر فقر و محرومیت نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دیشموک به سوخت مدارس اشاره کردو گفت: مدارس منطقه دیشموک به خاطر کمبود سرانه فاقد سوخت مصرفی است.