پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرماندار یکی از شهرستانهای استان کهگیلویه و بویراحمد به روی مامور راهنمایی و رانندگی اسلحه کشید.

به گزارش ریواس جنوب، بر اساس شنیده‌ها و جزئیاتی که افتونیوز منتشر کرده است، فرماندار  یکی از شهرستان هشتگانه کهگیلویه و بویراحمد که با سرعت غیرمجاز (بیش از ۱۳۰ کیلومتر) در یکی از مسیرهای استان در حال رانندگی بود با دستور توقف از سوی مامور راهنمایی و رانندگی مواجه شد.

پلیس وظیفه شناس پس از توقف خودرو فرماندار، اقدام به نوشتن برگه جریمه برای این مقام مسئول را داشت. در این بین فرماندار خود را معرفی می کند و به این مامور می گوید مگر مرا نمیشناسی که میخواهی برگه جریمه صادر کنی؟! مامور وظیفه شناس نیز می گوید شما را میشناسم اما چون تخلف کرده اید باید جریمه شوید و قانون برای همه یکسان است. با گفتن این حرف، فرماندار از کوره در می رود و با گذاشتن اسلحه کمری که به همراه داشت به روی شقیقه مامور او را تهدید می کند.

گویا چند روز پس از این ماجرا، فرماندار خاطی که متوجه رفتار اشتباه خود می شود و به دلیل جلوگیری از تبعات بعدی، از مامور وظیفه شناس عذرخواهی می کند ولی قبل از آن، مامور وظیفه شناس که از رفتار فرماندار و اسلحه کشیدن به روی خود، به شدت تعجب کرده و شوکه شده بود  اقدام به شکایت قضایی از فرماندار خاطی می کند.

پس از این اتفاقات، فرماندار نیز با واسطه کردن برخی از مدیران شهرستان و ریش سفیدان و معمتمدان هم طایفه با این مامور نیروی انتظامی، وی را مجاب (مجبور!) به رضایت دادن می کنند.

یکی از توجیهات فرماندار برای گرفتن رضایت نیز گفتن این موضوع بود که برای وجهه‌ی شهرستان خوب نیست که این موضوع پیگیری و احیانا در رسانه‌ها و یا افکار عمومی مطرح شود!

مشخص نیست موضع نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی در این خصوص چه بوده ولی حداقل انتظاری که می توان داشت تشویق و تجلیل از این مامور وظیفه شناس است.

این خبر هنوز رسما” تأیید نشده است.

انتهای پیام/ د