پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرماندار بویراحمد در جلسه‌ای که برای تعیین تکلیف واگذاری بخشی از پارک جنگلی یاسوج به وزارت نفت برای احداث یک مجتمع رفاهی برگزار شد با یک سؤال اساسی خواستار روشن شدن مزایای این طرح برای مردم این استان شد؛ سوالی که استاندار برای آن پاسخ داشت.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سرمایه‌گذاری در هر منطقه‌ای اگر با لحاظ شرایط زیست‌محیطی، بافت فرهنگی و منافع عموم مردم باشد بدون شک زمینه آبادانی آن دیار را فراهم می‌کند اما این نکته نیز روشن است که اگر مردم از سرمایه‌گذاری‌های پیرامونی خود بهره نبرند و به هر دلیلی با آن همراه نشوند، هیچ سرمایه‌گذاری، سرنوشت مطلوبی نخواهند داشت.

اخیرا در استان کهگیلویه و بویراحمد تصمیم گرفته شد تا با واگذاری بخشی از پارک جنگلی یاسوج که یکی از بکرترین و زیباترین مناطق این استان است به وزارت نفت، مجتمعی رفاهی برای کارکنان این وزارت احداث شود؛ کار خوبی که اگر خوب مدیریت شود می‌تواند برکاتی داشته باشد و اگر هم خوب مدیریت نشود و مردم مشارکت و همراهی روحی و فیزیکی با آن نکنند بدون شک ذهنیت‌های منفی ویرانگری د افکار عمومی شکل می‌گیرد.

نکته متمایز این سرمایه‌گذاری این است که این مجتمع برای یک نهاد خاص احداث می‌شود و نمی‌توان آن را یک سرمایه‌گذرای عمومی دانست هر چند از بابت هر ریالی که در یک منطقه آبادانی ایجاد شود، ریال‌های دیگری هم تولید می‌شود اما مدیریت درست مدیران در این سرمایه‌گذاری خاص و خوب و بد آن بسیار حائز اهمیت است.

محمد کاظم نظری، فرماندار بویراحمد در نشستی به همین منظور گفت که ما هم معتقد به سرمایه‌گذاری هستیم، اما کاش دقیق روشن می‌شد که مردم یاسوج از این سرمایه‌گذاری چه بهره‌‌ای خواهند برد و چه امتیازاتی برای عموم مردم این شهر دیده خواهد شد.

او گفت که باید قرارداد به شکلی با وزارت نفت منعقد شود که یکطرفه نباشد و منافع عمومی این مردم هم در آن لحاظ شود.

موضوعی روشنی که فرماندار به آن اشاره کرد این بوده که آیا مردم هم از این مجتمع رفاهی و برکات آن می‌توانند بهره‌مند شوند یا فقط مختص کارکنان وزارت نفت است؟ حداقل انتظار مردم این است که پارک جنگلی یاسوج به محیطی امنیتی تبدیل نشود که مردم حق ورود به آن را نداشته باشند و در آن مجتمع حتی رستورانش نیز با امکانات و نیروهای شرکت نفت باشد؟

ابهام اساسی که استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به آن می‌گوید که من اعتقاد دارم، هیچی به ما هم نرسد، اما همینکه وزارت نفت برای سرمایه‌گذاری به استان کهگیلویه و بویراحمد بیاید و گویند کمپین نفت در یاسوج است، خودش بهترین سود است.

وی به بخشی از این مزایا هم اشاره کرد و گفت: بنده به عنوان استاندار این استان از زنگنه و همکارانش در وزارت نفت قدردانی می‌کنم و بدون شک با آغاز عملیات اجرایی این پروژه، آمد و رفت در فرودگاه زیاد می‌شود، شن و ماسه، قیر و بساز و بفروش ما هم رونق می‌گیرد و بیش از ۳۰۰ نفر از فرزندان این استان صاحب شغل می‌شوند.

احمدی تأکید کرد که با این سرمایه‌گذاری همه چیز ما رونق می‌گیرد.

در این نشست که نماینده مردم بویراحمد و دنا هم حضور داشت، او خواستار تک‌صدایی و موافقت همه مدیران با این طرح شد و تأکید کرد که اگر این اقدام مخالفی داشته باشد، وزارت نفت از سرمایه‌گذاری در پارک جنگلی برای کارکنان خود منصرف می‌شود.

استاندار نیز در پایان جمع‌بندی حرف‌هایش کارشکنی و دلسوزی نکردن برای نهایی شدن این طرح را خیانت به مردم این دیار توصیف کرد.

انتهای پیام/ بنام-ک