پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نشست شورای اداری بخش چاروسا در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور نماینده شهرستان، فرماندار، چند تن از مدیران کل و مسوولان محلی امروز در حالی برگزار شد که در آن دغدغه های متعددی از مردم این بخش مطرح و حل آنها بر روی کاغذ وعده داده شد.

به گزارش ریواس جنوب؛ این نشست که برای اولین بار با حضور این تعداد از مسوولان در چاروسا برگزار شد، قول هایی را در بر داشت که در صورت عملی شدن، کارهای بزرگی در این بخش کم برخوردار صورت خواهد گرفت.

در این نشست، مدیرعامل شرکت گاز استان و همچنین نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی از روشن شدن شعله های گاز در چاروسا در دهه فجر خبر دادند.
رحمن خادم و عدل هاشمی پور که داشتن گاز را نعمت طبیعی و حق مردم دانستند با قاطعیت گفتند که مردم در بهمن ماه با دودهای نفت سفید خداحافظی می کنند.

معاون مدیر کل راه و شهرسازی استان، نیز از شروع به کار و تکمیل پروژه های نیمه کاره اداره راه در چاروسا خبر داد.

این مسوول استانی از جدیت راه و شهرسازی در ادامه دادن جاده برفکوه چاروسا از اول آذرماه سخن گفت و قول داد تا پایان خردادماه سال ۹۷ پروژه به پایان برسد.
از قول های دیگر این مسوول در این نشست، جاده آبریز به دم عباس و سه کیلومتر محور قلعه رئیسی بود که گفته جاده آبریز به دم عباس را در هفته آینده دوباره شروع به کار می کنیم و سه کیلومتر محور قلعه ریسی را در هفته های آینده شروع و تلاش خواهیم کرد با اعتبارات جدید بتوانیم در شش ماه سه کیلومتر دوم را تکمیل کنیم.

اما مهمترین خواسته جوانان این منطقه به حوزه ای مربوط می شد که محمدتقی علوی سکان آن را در کهگیلویه و بویراحمد بر عهده دارد؛ مدیرکل ورزش و جوانان که شاید از این موضوع مطلع بود، وعده هایی را بر زبان راند تا جوانان از این به بعد امیدوارانه در انتظار عملی شدن آنها باشند.
علوی که پیش از حضور در نشست شورای اداری از ورزشگاه نیمه کاره شهر قلعه ریسی بازدید کرده بود، گفت: تا ماه آینده پیمانکار ورزشگاه قلعه رئیسی را مشخص خواهیم کرد و شروع به کار می کند.
وی در وعده دیگر خود، سه روستای این منطقه را نیز امیدوار نگه داشته است.
این مسوول ارشد ورزش استان در همین راستا افزود: چهار چمن مصنوعی برای منطقه چاروسا از اعتبارات نفت تخصیص داده شد که به سه روستای  گراب، دشت آزادی و جاورده و یک مورد نیز به شهر قلعه ریسی اختصاص می یابد.

مدیران برقی نیز در این نشست از راه اندازی یک دستگاه برقی خبر دادند و گفتند که با نصب این دستگاه بزودی مشکلات برقی چاروسا و دیشموک را مرتفع می کنند.

همچنین عدل هاشمی پور در این نشست علاوه بر قول هایی که در زمینه های جاده، برق و ورزشگاه به همراه متولیان داده است، به تنهایی قول های دیگری هم داد.
وی گفت: تا پایان ماه آینده یک دستگاه آمبولانس از طریق خیرین به شهرداری قلعه رئیسی جهت حمل اموات واگذار خواهم کرد.

هاشمی پور در ادامه از رایزنی با مسوولان کشوری و استانی برای راه اندازی شعب بانک ملی در قلعه ریسی خبر داد.

نماینده شهرستان های چهار گانه کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی در خبری دیگر از متوقف کردن حذف خانواده های تحت حمایت کمیته امداد در این نهاد خبر داد.
هاشمی پور در جواب دلسوزانه ناصر ارغنده مبنی بر تلاش برای بیرون نکردن مردم این منطقه از حمایت های کمیته امداد گفت: از طرح پالایش افراد تحت پوشش کمیته امداد که بیشتر آنها را از حمایت های کمیته امداد بیرون می کنند ناراضی هستم.
هاشمی پور در همین زمینه افزود: کمیته امداد چاروسا فعلا فردی را بیرون نکند تا با رئیس کمیته امداد کشور صحبت کنم.

به هر حال این نشست شورای اداری چاروسا که روی کاغذ پربار بود به پایان رسید به طوری که مدیران و نماینده شهرستان در این جلسه وعده هایی دادند که دغدغه چندین ساله مردم این منطقه را رفع خواهند کرد، اما آنها قطعا می دانند که هم مردم و هم رسانه ها این وعده ها را تا زمان حصول نتیجه دنبال می کنند.
پایگاه خبری ریواس جنوب هم که طرح مشکلات مردمی و پیگیری آنها را رسالت خود می داند، پیگیر وعده های مدیران در نشست شورای اداری چاروسا خواهد بود و طبیعتا در این مسیر حمایت رسانه ای خود را از مسوولانی که وعده های خود را عملی کنند ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/ عظیم بنام