پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مسعود رضایی- نماینده مردم شیراز در مجلس

مسعود رضایی- نماینده مردم شیراز در مجلس

نماینده مردم شیراز در مجلس، وضعیت اقتصادی کشور را بد و دچار یک بیماری مزمن ده‌ساله توصیف می‌کند و معتقد است تنها راه علاج این رکود عمیق، حمایت از بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذاری است.

مسعود رضایی در بخشی از گفتگوی تفصیلی خود با خبرنگار «ریواس جنوب»، پیرامون تحلیل خود از وضعیت فعلی اقتصاد کشور گفت: «اقتصاد در هر کشوری یک کف و یک سقف دارد که می‌توان کف آن را به عنوان “رکود” و سقف آن را به عنوان “تورم” تعبیر کرد؛ باید اذعان کنم که در ده سال گذشته اقتصاد ما دچار یک بیماری بسیار مزمنی شده که همزمان هم رکود و هم تورم را تجربه می‌کند. به لحاظ اقتصادی، اصولاً دو مقوله‌ی متضاد تورم و رکود نباید به‌طور همزمان اتفاق بیفتد ولی متأسفانه اقتصاد ما چنین شد.»

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: «البته این میراثی است که از دولت قبل به دولت تدبیر و امید رسید؛ دولت جدید توانست تورم ۴۰ درصدی را که افزایش آن حتی ساعتی شده بود، کنترل و تک‌رقمی کند و اینجا کارنامه خوبی برای دولت شکل گرفت. اما در درمان رکود دولت آقای روحانی هم هنوز نتوانست کاری کند.»

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت اقتصادی استان فارس نیز گفت: «استان پهناور فارس هم یکی از قربانیان رکود اقتصادی کلان کشور است و وضعیت خوبی ندارد؛ از لحاظ عدم اشتغال در رده‌های چهارم یا پنجم قرار گرفته و بیکاری ۱۱٫۵ درصدی برای استان ما اعلام شده که متأثر از همان رکود کلان است.»

رضایی در بخش دیگری از گفتگوی خود درباره راهکارهای خروج از این رکود، اظهار داشت: «علت اصلی رکود عدم سرمایه‌گذاری است. چون این سرمایه است که تحرک اقتصادی ایجاد می‌کند. در چنین شرایطی وقتی دولت وضعیت مالی خوبی برای سرمایه‌گذاری ندارد، تنها راه آن بخش خصوصی است. باید سرمایه‌های این بخش جذب بازار شود تا از رکود خارج شویم.»

این نماینده مجلس تأکید کرد: «من معتقدم که اگر این مقوله تحقق پیدا نکند اقتصاد ما کماکان در رنجِ رکود باقی خواهد ماند و امیدی هم به نجات آن نخواهد بود. باید همه‌ی ساختارهای حاکمیتی در این مقوله فارغ از هرگونه اندیشه سیاسی برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی به صورت هماهنگ حرکت کنند تا برای وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم کاری از پیش ببریم.»