پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

از عصر روز گذشته خبری در فضای مجازی مبنی بر درگیری فیزیکی مادر و خواهر یک دانش‌آموز با مدیر یکی از مدارس دولتی متوسطه اول دخترانه شهر شیراز منتشر شد.

 به گزارش ریواس جنوب، آموزش و پرورش استان فارس با انتشار توضیحاتی در این خصوص، نسبت به این خبر واکنش نشان داده است.

بر پایه توضیحات اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، روز چهارشنبه اول آذرماه مدیر یکی از مدارس دولتی متوسطه اول دخترانه شهر شیراز از والدین یکی از دانش آموزان این آموزشگاه برای حضور در مدرسه و بررسی یک مورد انضباطی دعوت می کند.

مادر و خواهر این دانش آموز نیز پیرو این دعوت، روز یکشنبه پنجم آذرماه ساعت ۹ صبح در این مدرسه حاضر شده که متاسفانه در این بین درگیری لفظی و سپس درگیری فیزیکی بین مدیر و مادر و خواهر دانش آموز انجام شده است.

بلافاصله با تماسی که با اداره آموزش و پرورش ناحیه برقرار می شود با هماهنگی مدیر ناحیه تیمی متشکل از حراست، بازرسی و حقوقی و همزمان کلانتری محل در مدرسه حاضر می شوند.

باعنایت به اینکه هر دو طرف دعوا شاکی بودند و نیروی انتظامی نیز حضور داشته، پرونده ای توسط این نیرو تشکیل و برای طی مراحل قضایی به دادگاه ارسال شده است.

این اداره کل ضمن محکوم کردن هتک حرمت به ساحت معلمین گرانقدر و دانش آموزان عزیز با توجه به وجود ابهامات در موارد پیش آمده و اظهارات متناقض طرفین دعوا و برای پرهیز از اظهارات غیرکارشناسی ضمن پیگیری دقیق مراتب از طریق اداره حقوقی اداره کل و ناحیه مربوطه منتظر اعلام نظر مراجع ذی صلاح است.

انشاالله در آینده نزدیک اطلاعات و جزییات بیشتری از این مساله به اطلاع عموم خواهد رسید.

به گزارش ریواس جنوب، آموزش و پرورش استان فارس با جمعیت چند صد هزار نفری با مسائل زیادی روبرو می‌شود که در این میان رفتارهای رسانه‌ای قابل تحسین این اداره‌کل توانست تا حد زیادی در مدیریت حواشی و جلب اعتماد مردم مؤثر واقع شود.

انتهای پیام/ سحر محمدزاده