پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پژمان نیک‌اقبالی که روز یکشنبه، با حکم وزیر کشور رسما” از معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد کنار رفته است، اکنون در یکی از مناطق محروم این استان در مأموریت اداری است؛ قیچی یک افتتاح را هم امروز به او دادند تا فرهنگ جدیدی از کار در این استان مطرح شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، رسانه‌ها به همان نسبت که ضعف‌ها و ایرادات را در انتقادات صریح خود از مسئولان مطرح می‌کنند، هرجا هم که اقدام و رفتار مناسبی از مدیران می‌بینند باید انعکاس دهند.

هفته پژوهش کهگیلویه و بویراحمد

در یکی از این اقدامات خوب، پژمان نیک‌اقبالی که حدود یک ماه است تودیع او در معاونت عمرانی قطعی شده بود و روز یکشنبه هفته جاری نیز جانشین وی، رسما با حکم وزیر کشور، معرفی شد اما نه تنها بی‌انگیزه نشد بلکه اکنون در مناطق دیشموک و چاروسا در حال مأموریت اداری است.

قرار است فردا استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مناطق دیشموک و قلعه‌رئیسی سفر کند و پژمان نیک‌اقبالی نه همراه او بلکه قبل از او به این مناطق رفته است.

آنگونه که گفته است تا قبل از ساعت ۱۰ روز شنبه هفته آینده که مراسم تودیع او برگزار شود، نیز وظایفش را آنگونه که قبلا انجام میداده انجام خواهد داد، و این فرهنگ بسیار خوبی است.

تحرک، فعالیت و انگیزه پژمان نیک‌اقبالی فقط منحصر به این روزهای تودیعش نیست بلکه انگیزه و جدیت او از روزی که استاندار جدید این استان معرفی شد و تقریبا برای تغییر هر سه معاون مصمم بود نیز کمتر نشد و او حتی فعال‌تر از گذشته هم به پروژه‌ها سر می‌زد و مسائل عمرانی استان را در جلسات و کارگروه‌ها طرح می‌کرد.

همان‌گونه که در تحلیلی جداگانه نیز اشاره شد این رفتار از هر سه معاون استاندار دیده شد و فارغ از هر نگاهی، باید از آن به عنوان یک رفتار قابل تحسین یاد شود؛ این سه معاون استانداری می‌گویند یک ساعت هم یک ساعت است و برای خدمت به مردم این استان تا ثانیه‌های آخر هم کار می‌کنیم.

در اقدامی عبرت‌انگیز دیگری نیز امروز قیچی افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش از سوی مجید محنایی، معاون فعلی اقتصادی و توسعه منابع استانداری که جانشین استاندار در ستاد هفته پژوهش است نیز به پژمان نیک‌اقبالی داده شد که از مسئولیتش کنار رفته است.

حرکتی که می‌تواند تلنگری باشد برای آنکه، حرمت‌ها و جایگاه افراد به پست و صندلی وابسته نباشد و احترام مدیران و چهره‌های مدیریتی این استان در هر شرایطی حفظ شود.

روز شنبه با حضور افشانی، معاون عمرانی وزیر کشور، عزیز فیلی رسما جای پژمان نیک‌اقبالی را می‌گیرد؛ در این نشست بعید است که مسئولیت جدیدی به نیک‌اقبالی پیشنهاد نشود.

به نظر می‌رسد دو معاون دیگر استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز وقتی از این سمت کنار گذاشته شوند، در مسئولیت‌های دیگری از آن‌ها استفاده شود.

انتهای پیام/ بنام-ک