پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امروز صبح استاندار کهگیلویه و بویراحمد از منطقه چاروسا بازدید کرد و در جمع مردم دهستان جاورده، حرف‌ها و خواسته‌های آنان را شنید.

به گزارش ریواس جنوب، احمدی که امروز به مناطق چاروسا و دیشموک سفر کرده است در مسیر و در جمع اهالی روستای جاورده با مردم این دهستان به گفت وگو پرداخت و از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شد.
خسرو پورحجازی عضو شورای اسلامی روستای جاورده و رئیس شورای اسلامی شهرستان کهگیلویه به نمایندگی از مردم مهمترین مشکلات دهستان را در حضور استاندار مطرح کرد.
مهمترین مشکلات جاورده که به گوش استاندار رسید عینا در پایین آورده می شود:

خواسته به حق و ۴۰ساله مردم دهستان جاورده تبدیل شدن به “بخش”می باشد که علی رغم پیگیری های از طریق مسولین ذیربط متاسفانه به نتیجه نرسیده واین خود عامل اصلی مهاجرت مردم و خالی شدن اکثر روستاهای حوزه دهستان از سکنه می باشد.
درحوزه تربیت بدنی ورزشگاه فوتبال جاورده که از سال ۱۳۸۰کلنگ زنی شده همچنان خاکی می باشد و هرساله توسط مسولین قول هایی داده می شود ولی عملا اقدامی صورت نمی گیرد .
نیاز مبرم این دهستان به زمین چمن مصنوعی فوتسال.
اصلاح شبکه برق دهستان که به دلیل نوسانات برق شاهد سوختگی لوازم برقی هستیم

نبود بانک و دستگاه خودپرداز انهم دستگاهی که قریب به ۵۰سال پیش ساخته شده ولی هم اکنون ما اندرخم یک کوچه هستیم و به دنبال این دستگاه می گردیم که جای سوال دارد ایا دهستانی که قریب به ۸هزار جمعیت داردنباید از این نعمت بهره مند شود.

بدهکاری ۱۷۰میلیون تومانی دهیار بابت زیرسازی معابر به پیمانکار که نیازمند مساعدت حضرتعالی است.

تکمیل طرح هادی روستا که باتوجه به اعتبارات اندک، خارج از توان دهیاری است.
اختلال در تلفن ثابت وقطع وصل مکرر اینترنت .

وضعیت ساختمان درمانگاه که قدیمی و فاقد ایمنی باشد واز طرفی نیازمند پزشک کشیک می باشیم که در سفر وزیر علوم پزشکی قول هایی داده شده ولی بر زمین مانده.
توجه جدی به راه ارتباطی این بخش با مرکز استان از مسیر امامزاده نورالدین که تنها۱۶۰کیلومتر می باشد .
فرسودگی ایزوگام ساختمان، نداشتن فرش جهت نمازخانه ورنگ امیزی و..اعتبارات لازم جهت مسجد روستا وحسینیه روستا .
وسایل درامدزا جهت دهیاری ها با توجه به اینکه درامد خاصی وجود ندارد .

با توجه به اینکه دره بزرگی از وسط روستا می گذرد که خانوادهای زیادی کنار این دره می باشند که در فصل زمستان امکان وقوع هر حادثه ناگواری برای این خانوادهاوجود دارد لذا نیازمند دیوار حایل می باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این مشکلات گفت: وظیفه ما در دولت حمایت از تمام مردم و بخصوص مناطق محروم است.
وی گفت: نمیتوانم قول بدهم که در سفر بعدی که شاید دو ماه یا سه ماه دیگر باشد تمام این مشکلات را حل می کنم اما سعی میکنیم مهمترین نیازهایی که در حال حاضر دارید را برطرف کنیم.
استاندار در تکمیل حرف های خود احداث چمن ورزشی در روستای جاورده را یکی از اولویت های این روستا دانست و گفت به زودی اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهم داد.

انتهای پیام. ع ب