پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

موضوع فعالیت واحدهای خدمات سیلندرپرکنی و تراکم آن‌ها در یک منطقه خاص از یاسوج بدون رعایت ایمنی و استانداردها لازم شب گذشته حادثه‌ساز شد؛ اما این تخلفات آشکار و خطرآفرین زوایای زیادی دارند؛ شرکت پخش فراورده‌های نفتی اعلام کرده که این موضوع ار تباطی به این شرکت نداشته و صرفا تامین کننده این فرآورده جهت شرکتهای موزع می باشد؛ با این وجود خطر این انبارهای باروت همچنان جان مردم را تهدید  می کند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، شب گذشته انفجار سیلندر گاز در یک انبار فاقد ایمنی در انقلاب ۱۳ یاسوج، دیوارهای یک خانه را فرو ریخت، یک خودرو را دچار خسارت کرد و موجب لرزیدن و ترس و وحشت اهالی منطقه انقلاب‌ در شهرک امام حسین (ع) شد.

ریواس جنوب با حضور در محل حادثه گزارشی از ناایمن بودن این انبارهای سیلندر، سوخت‌گیری گ خودروها و تشبیه آن‌ها به انبارهای باروت منتشر کرد و این پرسش را مطرح کرد که نهادهای متولی منتظر چه حادثه‌ای هستند تا به این موضوع ورود کنند.

در همین زمینه، مدیر روابط عمومی شرکت پخش فراورده‌های نفتی در تماسی تلفنی با این پایگاه خبری توضیح داد که این شرکت به جز تخصیص سهمیه گاز(سیلندر) به شرکتهای موزع، نقشی در فعالیت این انبارها و تخلفات و خطرات احتمالی آن‌ها ندارد.

مهدی علیزاده ادامه داد در اینخصوص هر گونه نظارت بر این اماکن بعهده متولیان صدور پروانه کسب می باشد.
او تأکید کرد که شرکت پحش فراورده‌های نفتی به رسالت خود در این زمینه عمل کرده و بحث رسیدگی به این واحدهای خدماتی بارها در ستاد سوخت با حضور مسئولان امر مطرح گردیده است

حادثه دیشب در خیابان انقلاب ۱۳ یاسوج نیز بعد از سوخت‌گیری یک خوردوی پراید با گاز ال.پی.جی و به شکل غیراستاندار به وقوع پیوست که می‌توانست حادثه‌ای به مراتب خطرناک‌تر باشد.

ستاد سوخت استان کهگیلویه و بویراحمد، اماکن نیروی انتظامی، اداره‌کل استاندارد، اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت، ستاد قاچاق کالا و خدمات، دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه‌های مرتبط با بهداشت و ایمنی، شورای تأمین و همه اداراتی که که برای پروانه فعالیت این واحدها از آن‌ها استعلام گرفته می‌شود، باید پاسخگوی این موضوع باشند و تا حادثه‌های با ابعاد وسیع‌تر رخ نداده است، فکری اساسی کنند.

در منطقه انقلاب‌ها در شهرک امام حسین یاسوج چندین کارگاه غیراستاندارد با خطرات فراوان، از سهمیه سیلندرهای گاز برای سوخت‌گیری خودروها استفاده می‌کنند که کاملا غیرقانونی و خطرآفرین است.

انتهای پیام/ بنام