پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رییس جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: اولین طرح پرواربندی شترمرغ در کهگیلویه دهه فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب، سید عمران تقوی در گفت‌وگو با فارس در کهگیلویه، از افتتاح نخستین طرح پرواربندی شتر مرغ در کهگیلویه خبر داد و اظهار کرد: اولین طرح پرواربندی شتر مرغ به ظرفیت ۳۰۰ قطعه در زمینی به مساحت یک هکتار در روستایی بی‌بی زلیخانی سوق احداث و عملیات اجرایی آن تا دهه فجر به اتمام خواهد رسید.

رییس جهادکشاورزی کهگیلویه سالم ترین نوع گوشت ،تولید چرم قوی تر و ظریفتر و سطح تولید بیشتر از چرم گاو و همچنین تولید گوشت با نسبتی بسیار زیادتر از گوشت گاو (تقریباً ۵ برابر) را مهمترین دلایل تولید و پرورش شتر مرغ بیان کرد.

وی همچنین از کلنگ‌زنی دومین طرح پرورش بوقلمون شهرستان در روستای چنگلوا خبر داد و افزود: این طرح در زمینی به مساحت ۶۵۰۰ متر مربع با ظرفیت پنج هزار قطعه و تولید سالانه ۲۴۰ تن گوشت بوقلمون با سرمایه شخصی یکی از اهالی روستا اجرا می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: باتلاش فراوان همکارانم در اداره بهبود تولیدات دامی خوشبختانه از سال ۱۳۹۳ تا کنون ۵ طرح مرغداری، یک طرح پرورش بوقلمون و دو طرح پرواربندی گوساله وارد چرخه تولید شده‌اند، ضمن اینکه فاز اول طرح در حال اجرای گاوشیری ۱۰۰۰ راسی نیز بزودی تکمیل خواهد شد.

انتهای پیام/د