پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با تأیید افزایش یخ‌زدگی کنتورهای آب در مناطق سردسیری این استان گفت که عایق‌بندی کنتور راهی مطمئن برای جلوگیری از یخ‌زدگی آن است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد سید یعقوب فرجی در بازید از تاسیسات آب شرب شهر یاسوج اظهار کرد: طی دو روز اخیر و با کاهش شدید دمای هوا شاهد یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی هستیم.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: یخ‌زدگی کنتور و تاسیات آبی که در فضای روباز قرار گرفته‌اند بسیار بیشتر است.

وی با بیان اینکه بیشترین موارد یخ‌زدگی تاسیسات مربوط به کنتور و لوله‌های آب روباز منازل است، عنوان کرد: این موضوع با رعایت موارد ایمنی از سوی شهروندان قابل پیشگیری است.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد عایق‌بندی کنتور و تاسیسات آبی به وسیله پشم شیشه، گونی و الیاف مصنوعی را بهترین راه حل برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی دانست و گفت: برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و تاسیسات آب باید در فضای بسته و حفاظ مناسب استفاده کرد.

فرجی تصریح کرد: در صورت یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی به هیچ وجه نباید از حرارت مستقیم استفاده کرد چرا که باعث ترکیدگی کنتور و تاسیسات می‌شود و مشکلات مضاعفی بوجود می‌آید.
وی یادآور شد: در صورت بروز یخ زدگی در تاسیسات و کنتورهای اب از حرارت غیرمستقیم استفاده شود.

انتهای پیام/ د