پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امین پایدار//

ضرب المثل “بخیه به آب دوغ زدن” حکایت بازندگان سیاسی است که از عجز و ناتوانی زبان به بهتان سرایی و تخریب نخبگان گشوده اند.
این روزها شاهد نشر بیانیه ها و اظهار نظرهای غیر منصفانه و فاقد وجاهت کارشناسی و معقول بر علیه دلسوزان و خدمتگزاران استان هستیم. بهتان سرایی که رنگ و بویی از جنس افراطی گری و دگمیت سیاسی دارد. پرسشی که در اینجا مطرح میشود این است براستی این همه بخیه به آب دوغ زدن برای چه و چرا!؟

بدون شک شهر یاسوج بعنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد محل تمرکز احزاب و سلایق مختلف سیاسی است و قطب اصلی پرورش و رشد افراد دارای فکر از همه طیف های سیاسی در درون خود میباشد که قراردادن این افراد در جایگاههای متناسب با توانائی ها و قابلیت های آنها در یک نظام شایسته خواه و شایسته سالار گنجانده و تعریف می شود.

به همین منظور با روی کارآمدن دولت دوازدهم یکی از طرح های برنامه تحول نظام اداری به اصلاح نظام های مدیریتی و تهیه و تدوین طرح نظام انتخاب و انتصاب مدیران ضمن احترام به همه سلایق و احزاب باهدف ایجاد نظام شایسته سالار و ثبات در مدیریت ها پرداخته است و گیومه ی اصلی در این طرح 《مولفه عدالت و اعتدال》 بعنوان قید لاینفک در شایسته سالاری است.

در استان کهگیلویه و بویراحمد با روی کار آمدن دولت دوازدهم در راستای احترام به آرای مردم تغییر در راس هرم مدیریت ارشد استان رقم خورد و با انتصاب دکتر احمدی بعنوان مدیر ارشد استان رویکرد دولت در بهره گیری از فرزانگان و شایستگان و ارج نهادن به رای مردم در چارچوب مشی اعتدال و طرح تحول نظام اداری به ذهن ها متبادر شد‌.

با حضور دکتر احمدی بعنوان نماینده مستقیم دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شد که تغییرات اساسی در معاونت های سه گانه استانداری را شاهد خواهیم بود و بخوبی مصمم بودن در این تغییرات را میتوان مشاهده کرد‌.

گمانه زنی های این روزهای محافل سیاسی و مجازی تغییر و انتصاب دکتر محمدکاظم نظری فرماندار فعلی شهرستان بویراحمد در معاونت سیاسی،امنیتی استانداری بعنوان یکی از معاونت های سه گانه می باشد.
اهمیت این معاونت بعنوان متولی اصلی انتخابات و رییس ستاد انتخابات استان و ارتباط مستقیم با هیئت های اجرایی و نظارتی برکسی پوشیده نیست و به روشنی میتوان به دلایل بهتان سرایی و تخریب های اخیر درخصوص گزینه اصلی پیشنهادی این معاونت پی برد:

شاید اولین و مهمترین دلیل سهم خواهی سهم خواهان منطقه ای که همواره بدنبال سهم طایفه و قبیله خود بصورت پنهانی در سطوح مدیریتی استان هستند و همواره بصورت چراغ خاموش بدنبال منافع خود هستند.

دومین دلیل ترس از حضور اشخاصی همچون دکتر نظری در اینگونه مناصب می باشد زیرا ایشان در مقاطع حساس با تصمیمات قاطع دست هوچی گرها و بازندگان سیاسی را رو کرد و در جایگاه داور و نماینده مطالبات مردم از آرای مردم بخوبی صیانت و حراست کردند و جلوی بدعت گذاری های ناپسند و غیراخلاقی را بخوبی گرفتند.

سومین دلیل با توجه به جایگاه معاونت سیاسی،امنیتی استانداری بعنوان متولی اصلی و رییس ستاد انتخابات استان بازندگان سیاسی از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای انتخابات آینده هستند و سعی دارند به هر نحوی با تاثیرگذاری بر تصمیم های مدیریت ارشد استان در نهایت با کولی گرفتن سیاسی خود به نتیجه مورد نظر خود برسند، که پر واضح است در خصوص عزل و نصب ها در دولت ها از گذشته تا به کنون همسویی و هماهنگی با دولت در جایگاههای مدیریتی اهمیت بالایی دارد که اینگونه سنگ اندازی ها راه بجایی نخواهد برد.

 

در پایان باید با توجه به رویکرد دولت دوازدهم بر اصل شایسته سالاری در بکارگیری مدیران شایسته بعنوان یک سرمایه استراتژیک در استان ها باید گفت در طول خدمت دکتر نظری در فرمانداری شهرستان بویراحمد شاهد انسجام و همدلی خوبی در بخش های مختلف اجرایی،اجتماعی،فرهنگی و… در جهت منافع عمومی مردم بعنوان ولی نعمتان نظام بودیم.

ایشان بعنوان رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس و یک نیروی کارآمد در دولت یازدهم بخوبی توانست از عهده ی مسئولیت خطیر خود برآید.

براساس گمانه زنی های این روزهای محافل سیاسی و مجازی دال بر ارتقاء ایشان از فرمانداری شهرستان بویراحمد به سمت معاونت سیاسی،امنیتی استانداری در آینده ای نزدیک را میتوان هوشیاری عقلای تصمیم گیرنده در این امر و احترام به مردم شریف استان در چارچوب اصل شایسته سالاری و حفظ شان و جایگاه خدمتگزاری معاونت سیاسی،امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد دانست و تکلیف مضاعفی بردوش این یادگار دوران ایثار و شهادت. قطعا بهتان سرایی افرادی که قبلا امتحان خود را در ناکارآمدی روش های مدیریتی خود در قالبهای انحرافی پس داده اند به خوبی نمایان است و اینگونه بهتان سرایی و بخیه به آب دوغ زدن ها توهین به شعور مردم و خدمتگزاران دلسوز مردم است.

امین پایدار،  فعال رسانه ای-عضو شورای نخبگان شاهد و ایثارگر استان-رییس کمیته راهبردی تولید محتوای ستاد دکتر روحانی در استان

انتهای پیام/ی