پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

توقف کامل خودروی مرتبط با شهرداری شیراز- میدان مطهری- ساعت ۱۴ ظهر

معضل ایجاد ترافیک توسط برخی خودروهای مرتبط با شهرداری برای انجام مأموریت‌های غیرضروری در ساعات پُر تردد روز و ایجاد اختلال در عبور و مرور برخی خیابان‌ها، همچنان ادامه دارد.

به گزارش ریواس جنوب، پس از آنکه هفته گذشته یکی از شهروندان شیرازی با ارسال عکسی به ریواس جنوب از به وجود آمدن ترافیک در خیابان ارم شیراز به‌دلیل توقف طولانی‌مدت وانت شهرداری انتقاد کرده بود، حالا یکی دیگر از شهروندان عکسی از ترافیک در میدان مطهری به همین دلیل ارسال کرده است.

نکته جالب آنکه در اغلب این موارد، فعالیت کارگران شهرداری در این ساعات پرترافیک به هیچ عنوان فوری یا ضروری نیست و قطعاً امکان تغییر ساعت فعالیت وجود دارد.

نکته دیگر اینکه معمولاً این خودروها بدون هیچگونه علامت هشداردهنده‌ای اقدام به توقف در خط اصلی خیابان می‌کنند که ضمن ایجاد مشکل برای خودروهای دیگر امکان وقوع تصادف را افزایش می‌دهند.

همچنین خبرنگار ما که در نزدیکی این منطقه بود علت انتخاب این زمان پرترافیک را برای فعالیت‌های غیرضروری از کارگر شهرداری جویا شد که وی گفت: «انتخاب ساعت فعالیت ما توسط پیمانکار صورت می‌گیرد و هیچ محدودیتی در زمان و مکان انجام این فعالیت‌ها به کارگران اعلام نمی‌شود.»

این کارگر در پاسخ به این پرسش که ناظر و مسئول اصلی این تصمیمات کدام بخش زیرمجموعه شهرداری است، بدون ارائه توضیحی به سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهردرای شیراز که در همان میدان واقع بود، اشاره کرد.

خبرنگار ریواس جنوب در حاشیه گزارش خود گفته است این کارگر شهرداری گلایه‌ها و درددل‌های فراوانی داشت اما به دلیل آن‌که به زعم او «نمی‌خواهد با انتقاد وضعیت‌اش از این بدتر شود»، درخواست کرد که درددل‌های‌اش رسانه‌ای نشود!

در هر حال به‌نظر می‌رسد وجود آشفتگی، بی‌برنامگی و گاهاً کم‌سلیقگی در ارائه‌ی خدمات به شهروندان شیراز که البته مربوط به دوره خاصی نبوده، می‌تواند بخشی از ارزش کار این نهاد را خدشه‌دار کند؛ ازجمله موضوع زمان انجام فعالیت‌هایی همچون کود دادن به درختان که صدای شهروندان را درآورده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام