پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وزیر آموزش و پرورش امروز (۲۵ آذر) ضمن بازدید از مجتمع رفاهی فرهنگیان اهواز، درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان این شهرستان را افتتاح کرد.

به گزارش ریواس جنوب درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان اهواز، امروز (۲۵ آذر) با حضور سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در این شهرستان افتتاح شد.

این درمانگاه دارای بخش هایی از جمله آزمایشگاه، فیزیوتراپی، کلینیک تخصصی دندانپزشکی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، سونوگرافی، رادیولوژی، بخش عمومی و تخصصی، اورژانس و تزریقات و تراکم استخوان است.

بطحایی، همچنین از پروژه در حال بازسازی مرکز فرهنگی و رفاهی فرهنگیان اهواز بازدید کرد. این مرکز در مساحت پنج هزار و ۷۰۰ مترمربع و زیربنای سه هزار مترمربع است و در دو طبقه ساخته شده و دارای ۴۰ سویت برای مهمانان و دو سالن کنفرانس است.

این مرکز در حال حاضر در حال مرمت، تعمیر و بازسازی است و پس از اتمام آن، برای بیماران صعب ‌العلاج استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد و همچنین فرهنگیان ادارات تابعه، قابل استفاده است.

تاکنون حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای این مرکز هزینه شده و برای تکمیل آن به همین میزان اعتبار نیاز داریم.

وزیر آموزش و پرورش، در حاشیه افتتاح درمانگاه فرهنگیان در اهواز، در جمع خبرنگاران گفت: درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان اهواز یکی از پیشرفته ترین درمانگاه هایی است که برای خدمت رسانی به فرهنگیان در خوزستان از منابع مالی غیردولتی راه اندازی شد.

وی یکی از سیاست های آموزش و پرورش را ارائه خدمات رفاهی و درمانی مناسب و در خور شأن برای فرهنگیان دانست و افزود: برنامه های توسعه ای بسیار خوبی در استان و کشور در دست اجراست و امیدوارم در آینده ای نزدیک، شاهد جهش بخش رفاهی و خدمات درمانی برای فرهنگیان باشیم.

وزیر آموزش و پرورش روز گذشته (۲۴ آذر) برای سفری دو روزه وارد خوزستان شد و در روز اول سفر خود ۱۰ طرح آموزشی را در شهرهای دزفول و اندیمشک افتتاح کرد.