پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

تاکتیک جالب استاندار برای انتخاب مدیرکل امور بانوان استانداری/ تاکید بر انتخاب عملگراها در مسئولیت های جدید استان

در روزهای اول این انتخاب و اعلام ابلاغ دکتر احمدی، برای مدیرکل جدید امور بانوان استانداری که برای تعدادی از سیاسیون استان شوک آور بوده است، گلایه ها و انتقادهایی بوده اما وقتی در جامعه چندان مورد پذیرش قرار نگرفت، فروکش کرد.

علی رغم طرح نام های بسیار، برای انتصاب مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد فردی انتخاب شد که تقریبا کمتر کسی انتظار آن را داشت.
یکی از مسئولیت هایی که نام های فراوانی برای آن مطرح و افراد زیادی هم برای انتصاب یکی از آنها به این کرسی تلاش کردند، مدیرکل امور بانوان و خانواده بود که بیشترین نامزد کسب عنوان را از پزشک گرفته تا کارشناس رشته های مختلف به خود اختصاص داد.

با وجود رایزنی های فراوان و فشارهای سیاسی برای انتخاب مدیرکل، استاندار کهگیلویه و بویراحمد ترجیح داد فردی که به نظر می رسد “عملگرا” ست و می تواند با فعالیت بیشتر گرهی از مشکلات این حوزه باز کند را برای این مسئولیت انتخاب کند.

در روزهای اول این انتخاب و اعلام ابلاغ دکتر احمدی، برای مدیرکل جدید امور بانوان استانداری که برای تعدادی از سیاسیون استان شوک آور بوده است، گلایه ها و انتقادهایی ایجاد و وقتی در جامعه چندان مورد پذیرش قرار نگرفت، فروکش کرد.

این عدم همکاری و هماهنگی افکار عمومی برای مقابله و یا مخالفت با تصمیم نماینده عالی دولت در استان، می تواند نشانه پذیرش وعده اولین روزهای استاندار در زمینه تلاش برای شایسته سالاری و جایگاه دادن به این اصل و تقویت نگاه “عملگرایی” در کهگیلویه و بویراحمد، علی رغم مخالفت برخی افراد و احزاب باشد.

در این میان نوع عملکرد و تلاش های خانم آذر صفایی نیا و همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند به روند اعتماد به مدیریت زنان در استان شدت بخشد و یا سرعت این انتصاب ها را کمتر کند، اما واقعیت این است که تاکتیک استاندار کهگیلویه و بویراحمد در  “عملگرا بودن مدیران آینده استان” می تواند فرصتی برای توسعه و زمینه ساز رشد شاخص های مختلف در استانمان باشد.

انتهای پیام / مجیدی