پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سید محمود موسوی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس، با ارسال یادداشتی به «ریواس جنوب»، با غم سنگین همکار پیشین خود ابراز همدردی کرد.

به گزارش ریواس جنوب، پنجم دی‌ماه، محمد اسداللهی فرماندار جدید لامرد، در حادثه‌ی دلخراش تصادف دو فرزند خود، پسر ۱۰ ساله‌اش را از دست داد و در غمی عمیق فرو رفت.

متن یادداشت سید محمود موسوی، که بنا بر اظهارات خود تجربه‌ی تلخ از دست دادن فرزند را دارد، در ادامه می‌آید:

سید محمود موسوی- مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس

 سلامِ یک هم‌درد غمدیده و جوان از دست داده، به دوست عزیز و دوست داشتنی‌اش که امروز باید مصیبت مشابهی را تحمل بکند…

برادر عزیزم جناب مهندس اسداللهی.
۱۳ سال پیش که من نیز مسئولیت مشابهی همچون تو در استان داشتم، در چنین ایامی (ربیع الاول و شب ولادت پیامبر عظیم‌الشأن) در یکی از خیابان‌های شیراز می‌رفتم که پسر دومم (محمد ۱۴ ساله‌ام) را از منزل خاله‌اش بردارم؛
در نزدیکی مقصد به صحنه تصادف موتورسیکلت با مینی‌بوس برخوردم و دو جوان غرق خون و متلاشی را کف خیابان دیدم. ازدحام جمعیت اجازه توقفم نداد.
در حین عبور یکی از چهره‌های غرق خون، بدن‌ام را لرزاند. به منزل خاله‌اش زنگ زدم گفتند دوستش با موتورسیکلت آمد و با هم رفتند. شُل شدم و ماشین را رها کردم و دیدم «محمد»ِ من است و آن یکی دوست همکلاسی‌اش «میلاد»!

آن شب، شب «میلاد محمد» جدم بود! و این دو غرق خون و متلاشی شده همچون دو کبوتر بی‌جان «محمد و میلاد» بودند.

امروز خودم را جای تو می‌گذارم؛ داغدارم. داغ من هم تازه شد… کاش به مهربانی و خوش‌اخلاقی نمی‌شناختم‌ات، کاش رفیق شفیقم نبودی و گذر می‌کردم. اما… دلم حالا پر از درد و غم کهنه‌ام تازه شد… .

اما؛ تقدیر…، تحمل…، ذخیره آخرت… و رضا به رضای پروردگار، بهترین یار و تحمل‌سازی است که می‌توانی به آن پناه ببری.
خودت را تخلیه کن؛ حق داری! اما وظیفه هم داری خودت را سر پا قیام نگه داری؛ به‌خاطر خانواده داغدارت، دو جگرگوشه‌ات که تو تکیه‌گاهشانی. به‌خاطر رضای خدا و اینکه تو وظیفه‌ات به‌پایان نرسیده، سنگین‌تر هم شده. قدم‌هایت نباید سُست شوند. استوار باش!

درد دل داری؟ باشد با خدایت در میان بگذار! غم داری؟ سبک شو! اما سکاندار دیگر همراهانت باش؛ خودت را نباز!

با شناختی که ازت دارم، قطعا موفق به تحمل و عبور از این بحران خواهی بود.

سخت است برای من که دوستت داشتم و داغ مشابه دارم و بخواهم فردا تو را ببینم… اما به دیدارت می‌آیم و شانه‌های محکمت را محکم می‌گیرم…

برادر دوست‌دارت:
سید محمود موسوی، همکار سابق‌ات در استانداری فارس

به گزارش ریواس جنوب، موسوی این یادداشت را دو روز پیش و در آستانه‌ی برگزاری مراسم تشییع احمدرضا اسداللهی فرزند فقید فرماندار جدید لامرد نوشت.

وی همچنین یک روز پس از این سانحه‌ی دلخراش، در تشریح این اتفاق تلخ نوشته بود:

حادثه‌ای که برای دوست عزیرمان اتفاق افتاده را مرور می‌کنیم و طلب دعا برای سالم ماندن تنها فرزندش؛

دوست ما آقای اسداللهی، فرماندار سابق بوانات که حدود ۴۵ روز پیش به عنوان فرماندار جدید لامرد معرفی شد دو روز قبل دچار حادثه‌ای غم‌بار شد.

فرماندار جوان، با اخلاق و با عملکردی خوب، دارای دو فرزند پسر ۱۰ و ۱۵ ساله بود. سه‌شنبه که دو فرزند عزیزش از مدرسه برمی‌گردند کسی در منزل نبوده؛
پسر بزرگ سویچ خودرو ال۹۰ شخصی پدرش را برمی‌دارد و برادرش را هم سوار می‌کند و بیرون می‌آیند، از شهر خارج می‌شود و سرعت می‌گیرد. اما کنترل خودرو از دست او خارج می‌شود و پس از چند برخورد با جدول و درخت از جاده منحرف و واژگون می‌شود.

 سانحه به حدی وحشتناک بوده که به‌وسیله دستگاه برش دو مجروح بی‌هوش‌شده را از خودرو خارج و به بیمارستان منتقل می‌کنند.

مردم لامرد از همان لحظات اول با نگرانی در بیمارستان و اطراف آن تجمع کردند.

دیروز روح پسر کوچک (احمدرضا) که دچار آسیب‌دیدگی کامل از ناحیه سر و جسم شده بود، پرواز کرد و سایه سنگینی از غم در حوزه استان فارس گسترده شد. پسر بزرگتر نیز فعلا (دو روز پیش) در کما و به شیراز منتقل و تحت نظر است.

به‌هم‌ریختگی خانواده و سنگینی این مصیبت باعث شده پدر و مادر چند بار از حال بروند و در بخش ccu تحت مراقبت قرار بگیرند.

خدا به ایشان صبر بدهد؛ مصیبت بزرگی است و آرزوی شفای تنها فرزند دیگر داریم.

دعا کنید.

انتهای پیام/ سجاد بنام- سحر محمدی‌زاده