پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

گزارش‌های برخی رسانه‌ها حکایت از ادامه تجمع‌های اعتراضی و درگیری در تهران و چند شهر دیگر کشورمان در پنجمین شب ناآرامی‌ها داشته است.

اعتراضات در ایران/ عکس: خبرگزاری فارس. * این عکس مربوط به تجمعات روزهای گذشته است.

 به گزارش ریواس جنوب، دوشنبه‌شب «تسنیم» از کشته شدن یک نیروی پلیس در نجف‌آباد خبر داده است.

برخی مسئولان کشورمان خبر کشته‌شدن دست‌کم ۱۰ نفر را در اعتراض‌های چهار روز اول تأیید کردند و متأسفانه برخی اخبار از افزایش شمار این کشته‌شدگان در پنجمین روز خبر دارد.

بر پایه گزارش «فارس» تجمع‌های پراکنده‌ای در خیابان آزادی، میدان انقلاب، چهارراه ولیعصر و خیابان انقلاب برگزار شده و معترضان در نزدیکی میدان فردوسی تهران یک خودرو را به آتش کشیده‌اند.

نیروهای امنیتی و مأموران پلیس ضد شورش با حضور پرشمار خود کنترل میادین و خیابان‌های مرکز شهر را در دست دارند.

شهرهای دیگری همچون خمینی‌شهر، سنندج، کرمانشاه، نجف‌آباد، قهدریجان، کرمانشاه و چندین شهر دیگر نیز در پنجمین شب شاهد تجمعات پراکنده و در اغلب موارد درگیری‌هایی بوده است.

یک شاهد عینی در شیراز از تجمع معترضان در خیابان ملاصدرا خبر داده‌است.

برخی ویدئوها نیز به تجمع و درگیری در نورآباد ممسنی حکایت دارد.

** تأیید رسمی ۱۳ کشته در ۵ روز اعتراض خیابانی

در ویدئویی که خبرگزاری صدا و سیما منتشر کرده، تصاویری از تخریب اموال آتش‌نشانی در دورود، حمله به خودروهای مردم در تویسرکان و آتش زدن چند بانک‌ در شاهین‌شهر اصفهان نشان داده می‌شود.

در حالی در گزارش صدا و سیما، تعداد کشته‌های دورود در اعتراضات یکشنبه شب دو نفر اعلام می‌شود که بنا بر همین گزارش‌ها دو نفر دیگر نیز در اعتراضات شنبه‌شب در همین شهر با گلوله کشته شده بودند.

در این گزارش صدا و سیما تیراندازی در تویسرکان و کشته شدن ۶ نفر در این شهر، مشکوک توصیف شده شده است.

به روایت این فیلم از صداوسیما، در حوادث یکشنبه‌شب شاهین‌شهر نیز ۳ نفر کشته شدند.

بنابراین و با استناد به این فیلم صداوسیمای ایران، در حوادث ۴ روز نخست برخی از شهرهای ایران دست کم سیزده نفر کشته شدند و هنوز گزارش رسمی از کشته‌شدگان احتمالی امشب منتشر نشده است.

این اخبار اغلب بر مبنای گزارش‌های رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی کشورمان منتشر می‌شود اما در عین حال ریواس جنوب نمی‌تواند به‌صورت مستقل صحت این ویدئوها و یا اظهارات شهروندان را در خصوص تجمعات، تأیید یا رد کند.

انتهای پیام/ س۲۵۳۹