پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عنوان بهره‌برداری برتر كشور، براي دومین سال متوالي به معاونت بهره‌برداري شركت برق منطقه‌ای فارس تعلق گرفت.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از دفتر روابط عمومي شركت برق منطقه‌ای فارس، در نتيجه ارزيابي عملكرد شرکت‌های برق منطقه‌ای مربوط به سال ۱۳۹۵ كه توسط شركت توانير انجام شد، معاونت بهره‌برداري شركت برق منطقه‌ای فارس از بين برق‌های منطقه‌ای سراسر كشور، عنوان بهره‌برداری برتر را براي دومین سال متوالي از آن خود كرد و لوح يادبود اين افتخار زا از مدیرعامل شركت توانير به برق فارس دریافت کرد.

مهندس غلامرضا نصیری- معاون بهره‌برداری برق منطقه‌ای فارس

 مهندس غلامرضا نصيري معاون بهره برداري اين شركت در خصوص كسب عنوان بهره برداري برتر در بين شرکت‌های برق منطقه‌ای سراسر كشور گفت: معاونت بهره‌برداری برق فارس با اعلام تعهد خود نسبت به سیاست‌های از پيش تعيين شده همچون ارتقاء كيفيت، تأمین برق مطمئن و پايدار، كاهش تلفات، نگهداري و تعميرات شبكه هاي انتقال و فوق توزيع براي دو سال پي در پي موفق به كسب عنوان «بهره برداري برتر» در بین شركت هاي برق منطقه اي سراسر كشور شده است.

وی از مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس تقدیر کرد و اظهار داشت: باید از جناب آقای مهندس كريمي كه همچون گذشته با پشتيباني و تدابير لازم زمينه دستيابي به اهداف شركت را فراهم نموده، تقدير و تشكر کنیم.

مهندس نصيري از ساير همكاران خود در برق فارس نيز تقدیر كرد و افزود: امروزه برق به عنوان نياز اصلي مردم به شمار مي آيد و شركت هاي برق منطقه اي سراسر كشور در راستاي اهداف از پيش تعيين شده، تمام توان و امكانات خود را بكار گرفته و بمنظور برقراري رفاه هر چه بيشتر هم‌وطنان ، عزيز از هیچ كوششي فروگذار نمي نمايند.

مهندس نصيري ادامه داد: كسب اين عنوان مرهون خرد جمعي، تعلق و تعهد سازماني، تلاش و همدلي تمامي همكاران اين صنعت بوده است.

وي اظهار امیدواری كرد كه در سال‌های آتي نيز بتوانيم با بهبود مستمر سيستم كيفيت، برق پايدار و مطمئن جهت مشتركين تأمین شود و موفقيت شركت برق منطقه اي فارس در عرصه هاي مختلف خدمتگزاري و سازندگي در راستاي تحقق اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران همواره تداوم داشته باشد.

گزارش ارسالي حاكي از اين است كه بازنگري و بهبود سيستم نگهداري و تعميرات سيستم هاي حفاظت شبكه، سيستم هاي اتوماسيون و انتقال داده و تعميرات دستگاه هاي مهم نظارت كننده تجهيزات برق، از اقدامات اساسي و مهمي بوده است كه در کسب عنوان بهره برداري برتر برق فارس حائز اهميت بوده است.

شايان ذكر است شركت برق منطقه اي فارس و بوشهر مسئوليت انتقال برق پايدار و مطمئن در دو استان پهناور فارس و بوشهر كه از نظر وسعت و تفاوت اقليمي و آب و هوايي ، بسيار با يكديگر متفاوت هستند را به عهده دارد، متخصصين برق در شرايط و وضعيت هاي مختلف اعم از هواي بسيار سرد با مسيرهاي كوهستاني و هواي گرم و طاقت‌فرسا با تابستان‌هاي بسيار گرم و شرجي، عمليات بهره برداري و نگهداري را به نحو شايسته انجام مي دهند.

اين شركت با برخورداري از ۱۴ هزار و ۸۰۰ كيلومتر خط انتقال و فوق توزيع كه حدود ۱۳ درصد كل خطوط برق رساني كشور مي باشد در بين برق هاي منطقه اي سراسر کشور مقام اول و با داشتن ۲۶۸ پست انتقال برق رساني، در رده دوم كشور قرار دارد كه مسئوليت خطير برق رساني به دو استان پهناور فارس و بوشهر را به عهده دارد.

همچنين برق فارس با ايجاد ظرفيت منصوبه توليد برق به ميزان ۸۶۰۰ مگاوات در كشور، از موقعيت قابل توجهي برخوردار است تا آنجايي كه مازاد بر توليد خود را از طريق شبكه هاي انتقال به شش استان همجوار، هرمزگان، كرمان، يزد، اصفهان، خوزستان و كهگيلويه و بويراحمد منتقل مي كند و در اين زمينه نيز مقام سوم توليد برق در سطح کشور را از آن خودکرده است.

انتهای پیام/ سحر محمدی‌زاده