پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس جدید شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در کهگیلویه و بویراحمد با حمایت مالی از اثر جدید احمد خاکیان (غضنفر  علیجانی) در حوزه آب، اعتقاد عملی‌اش را به کار فرهنگی نشان داد؛ او همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش با انتقاد از شهرداری پاتاوه گفت که اعتبارات آب‌رسانی به مردم در این شهر برداشت شدند.

اثر جدید احمد خاکیان

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، علی لدنی‌نژاد در نخستین نشست مدیران وزارت نیرو در کهگیلویه و بویراحمد که به ریاست او برگزار شد، مدیران‌کل این وزارتخانه را در هتل آزادی یاسوج دعوت کرد تا رویکرد جدید شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو را تبیین کند.

در این نشست که با حضور معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار بویراحمد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، مدیران‌کل دستگاه‌های خدمات‌رسان، رئیس شورای شهر یاسوج، مدیرکل دیوان محاسبات و برخی مدیران دیگر برگزار شد، لدنی‌نژاد به طرح چالش‌های حوزه آب و برق و انتظارات از مسئولان و مردم پرداخت.

او در همین نخستین نشست که رسما به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در کهگیلویه و بویراحمد معارفه شد، با رونمایی از یک آلبوم هنری طنز پیرامون موضوع آب نشان داد که برای کارهای فرهنگی برنامه دارد.

لدنی‌نژاد از اثر هنری احمد خاکیان معروف به غضنفر که محبوبیت بسیار زیادی نزد مردم جنوب دارد، حمایت کرد تا موضوع مصرف آب را به زبانی طنز و گیرا در جامعه فرهنگ‌سازی کند.

کار بسیار خوبی که امروز رسما” آماده انتشار شد و دارای محتوای بسیار جذابی با موضوع آب و مسائل پیرامونی آن است.

اثر جدید طنز غضنفر با هنرمندی احمد خاکیان در نقش غضنفر علیجانی ، پیمان عبدالهی در نقش گشمرد و عبدوشاه، ابراهیم دهنوی در نقش جنگجو و آیدا طهمورثی در نقش عسل اجرا شده است.

احمد خاکیان در صحبت‌های کوتاهی با بیان اینکه زبانم قاصر است از مدح و ستایش اما در مقابل رفتارها و نوع نگاه آقای لدنی‌نژاد به حوزه هنر کرنش می‌کنم و از او قدرانی می‌کنم.

خاکیان افزود: با آقای لدنی‌نژاد تفاهم کردیم که اثری تولید کنیم که بخش از دردها و مشکلات جامعه کاهش یابد.

او در مقابل خواهش معاون عمرانی استاندار برای اراده بخشی از طنزهای خود، گفت که من دو هویت دارم یکی مبادی آداب و اتوکشیده و دیگری هویت شوخ‌طبعی و طنز و اینک که درخواست دارید چند مطلب طنز را به پیشگاه شما تقدیم می‌کنم.

او بعد از این با تعریف دو داستان کوتاه به زبان طنز محلی، فضای جلسه را عوض کرد و جماعتی را خنداند.

بعد از آن، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد از وجود هشت شهر دارای تنش آبی در چند سال اخیر نام برد و افزود که این شهرها با تلاش‌های انجام شده به چهار شهر رسیدند اما با این وضعیت خطرناک بار‌ها اگر تلاشی مضاعف نکنیم و برنامه‌ای منسجم و فشرده نداشته باشیم، شک نکنید تابستان بسیار سختی در تأمین آب آشامیدنی مردم خواهیم داشت.

او از احتمال بحران آبی در بسیاری از مناطق این استان هم سخن گفت و شهرهای دارای تنش آبی را یاسوج، مادوان، دیشموک و سوق اعلام کرد.

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در حوزه آب و پروژه‌های آن اگر نگاهمان اشتغال‌زایی باشد، به بیراهه رفتیم بلکه باید نگاه ما به پروژه‌های اضطرار و بحران‌زا باشد.

او تغییر منابع تأمین آب از آب‌های زیرزمینی (چاه) به آب‌های سطحی، همراهی دستگاه‌های نظارتی، فرسوده بودن ۳۰ درصد از شبکه‌های آب شهری، وجود معارضات متعدد محلی، وجود فهم مشترک همه دستگاه‌ها و ترمز نشدن برای همدیگر، فرهنگ‌سازی برای کاهش مصرف آب را به عنوان برخی از مسائل مهم این حوزه مطرح کرد و گفت که دغدغع همه در وزارت نیرو باید خدمت بیشتر و بهتر به مردم باشد.

او در پایان صحبت‌هایش برای روشن شدن مقصودش از فهم مشترک و همکاری همه دستگاه‌ها برای خدمت به مردم، بیان کرد که شهرداری پاتاوه با برداشت اعتبارات این شرکت، عملا آب‌رسانی و رفع مشکلات مردم را متوقف کرده و من اینجا می‌گویم که قطعا در شهر پاتاوه با این وضعیت به مشکل جدی می‌خوریم.

دغدغه‌ها و انتظارات، لدنی‌نژاد از سوی معاون عمرانی استاندار پاسخ داده شدند که در خبری جداگانه نقل می‌شوند.

انتهای پیام/ بنام- ک