پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده مردم یاسوج در شورای این شهر در صحبت‌هایی از دل مردم، به برخی تبعیض‌ها در جامعه انتقاد کرد و گفت که مردم حق دارند، معترض باشند؛ او گفت یک کارگر ساده در این استان برای کمترین بدهی در قبوض آب و برق و گاز به بدترین شکل‌ها تحت فشار است اما کسی سراغی از بدهکاران میلیاردی نمی‌رود! اگر یک روستایی در پروژه‌ای معارض باشد بیچاره‌اش می‌کنند اما دستگاه‌های دولتی ما برای پروژه مهم تصفیه‌خانه اضطراری یاسوج دو سال است به جان هم افتادند! او حرف‌های مهم دیگری هم زد.

مدیران وزارت نیرو

 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، هدایت اکبری در نشست هماهنگی مدیران وزارت نیرو در کهگیلویه و بویراحمد در سخنان مهم و متفاوتی گفت که چگونه است که مسئولان ما در حوزه آب از معارضات محلی مردم نگرانند اما ۲ سال است که منازعات ۲ دستگاه دولتی ما در این استان، جلوی یک پروژه عام‌المنفعه برای مردم را گرفته است؟

اشاره رئیس شورای شهر یاسوج به دعواهای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و شرکت آب و فاضلاب شهری بود که بعد از ۲ سال درگیری و اختلاف، مانع از اجرای تصفیه‌خانه اضطراری شهر یاسوج شد و در نهایت با اقتدار و تدبیر علی‌محمد احمدی، استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد حل شد.

اکبری با بیان اینکه این معارضات دولتی جای تأسف دارد، ادامه داد که اگر یک فرد روستایی به هر دلیلی معارض پروژه‌ای شود، با شدیدترین احکام قضایی و قوه قهریه مواجه می‌شود اما مدیران دولتی ما به راحتی به خود اجازه می‌دهند که جلوی احداث یکی از مهمترین نیازهای مردم این استان را بگیرند.

او توضیح داد که اختلافات به حدی بود که شرکت آب و فاضلاب شهری برای این تصفیه‌خانه مجبور بود شبانه بیل میکانکی خود را به محل پروژه ببرد؛ مردم از ما سؤال می‌کنند و ما چه پاسخی به آنها بدهیم؟

اکبری ادامه داد که واقعا مردم خوبی داریم و باید قدردان آن‌ها باشیم؛ مشکل از مسئولین ما است و اعتراضات مردم به حق است.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تعامل بسیار خوب شهرداری با دستگاه‌های خدمات‌رسان به ویژه در بح شکستگی‌ها و شبکه‌های آب و برق اشاره کرد و توضیح داد: این در حالی است که اگر یک کارگری یک ریال به آب و برق و گاز بدهی داشته باشد در سرمای سوزان زمستان و گرمای تابستان آب و برق و گاز را روی سر آن‌ها قطع می‌کنند اما کاری به بدهکاران میلیاردی ندارند و حتی سراغشان هم نمی‌روند!

او با چند مثال دیگر در این زمینه گفت که واقعا مردم از این تبعیض‌ها نارحتند و حق هم دارند.

مسئولان در این استان به مردم می‌گویند که استخدام دولتی نداریم اما هر روز یک نفر را سر کار می‌آورند!

وکیل مردم در پارلمان محلی یاسوج خطاب به مدیران گفت که ما هم از جنس مردم هستیم و چند صباحی مدیر هستیم بعد بازنشسته می‌شویم و دوباره همان مردم می‌شویم پس مواظب رفتارهای خودمان با مردم باشیم.

او که روی انتقاداتش با شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو بود در مورد دیگری به رفتارهای متناقض شرکت آب منطقه‌ای در رودخانه بشار اشاره و تأکید کرد که چگونه است که فقط کارخانه شن و ماسه شهرداری را پلمب می‌کنید و کاری به دیگر کارخانه‌های کناری آن ندارید؟

رئیس شورای شهر یاسوج یادآور شد: هر اداره‌ای از جمله تأمین اجتماعی هر لحظه اراده کند، حساب‌های شهرداری را مسدود می‌کند و از ان برداشت می‌کنند اما یک نفر نیست بگوید شهرداری هم می‌خواهد حقوق کارگرانش را بدهد و مطالباتش را بدهیم.

او دلیل این تبعیض‌ها علیه شهرداری را بی‌صاحبی آن در سیستم دولتی قلمداد کرد!

اکبری این را هم گفت که اگر برای کمبود آب آبشار یاسوج فکری نشود به زودی آبشاری بدون آب در یاسوج خواهیم داشت.

انتهای پیام/بنام- ک