پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در حالی که این روزها پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد در راهروهای ادارات برای مطالبات خود سرگردانند و خبری از وصول اسناد خزانه آن‌ها نیست، حسن نوروزی برگشت این اعتبارات را رد کرد و گفت به دنبال وصول نقدینگی این اسناد خزانه هستیم؛ او اتهام تأخیر در انجام امورات اداری مربوط به این اسناد را شایعه دانست و گفت چون اعتبارات نفت نقدی هستند و محقق شدند، بحث زمان جذب این اسناد مطرح نیست و بالاخره باید نقدینگی ان‌ها تأمین شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران به شکل اسناد خزانه اسلامی پرداخت می‌شوند که در یک موعد خاص نقد می‌شوند و قابل دریافت و پرداخت هستند؛ یکی از این موارد مطالبات بند “ز” تبصره ۵ اعتبارات نفت بود که اسناد خزانه آن در دست پیمانکاران است ولی این اسناد هنوز پاس نشدند.

در یک ماه اخیر، بسیاری از پیمانکاران با انتقاد از تأخیر فراوان در وصول مطالبات خود، گفتند که در راهروهای اداره راه و شهرسازی از برگشت این اعتبارات می‌شنویم.

این پیمانکاران با بیان اینکه قرار بود ۲۸ ماه قبل این اسناد نقد شده و به حساب ما بروند  گفتند به علت اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد، کارهای اداری و ابلاغ این اعتبارات به ادارات به تأخیر افتاد، برگشت خوردند و ما در راهروهای ادارات برای مطالبات خود سرگردانیم.

این افراد به ریواس جنوب گفتند که به عنوان مثال در استان بوشهر این اسناد پاس شدند و پیمانکاران مطالبات خود را دریافت کردند.

 

این صحبت‌ها در حالی است که امروز حسن نوروزی برگشت اعتبارات بند “ز” اعتبارات نفت مربوط به اسناد خزانه اسلامی در دست پیمانکاران را شایعه خواند و گفت این مطالب صحت ندارند.

او پرداخت نشدن این مطالبات به پیمانکاران را یک مشکل کشوری خواند و توضیح داد: ابلاغ این اعتبارات و آیین‌نامه مربوط به آن از تهران بسیار دیر به استان‌ها ابلاغ شد و در هیچ استانی هنوز این اعتبارات نقد نشدند.

او با بیان اینکه متأسفانه در سطح کشور اطلاع‌رسانی خوبی نسبت به جذب این اسناد انجام نشد و استان ما هم مثل ۳۱ استان دیگر هنوز جذب نکرده است.

نوروزی ادامه داد که توقع ما این است که این اعتبارات چون مربوط به درآمد نفتی هستند و این درآمدها هم محقق شده است باید نقدینگی آن تأمین شود و بحث زمان در مورد آن مطرح نباشد.

او تصریح کرد که به هیچ عنوان نگران از دست دادن این اعتبارات نیستیم و به شدت پیگیریم که نقدینگی آن تأمین و به حساب پیمانکاران پرداخت شود.

انتهای پیام/ بنام-ک