پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یکی از شهروندان شیراز با ارسال عکسی به ریواس جنوب، از تولد یک نوزاد با ظاهری عجیب در این شهر خبر داده است.

به گزارش ریواس جنوب و بنا بر اظهارات این شهروند که می‌گوید شاهد روند تولد این نوزاد بوده است، شکاف‌های عجیب روی بدن او باعث تعجب پرسنل بیمارستان شوشتری شده است.

گفته شده که این نوزاد زودرس در هشتمین ماه بارداری متولد شد و بیماری آن سندروم دلقکی اعلام شده است.

مادر این نوزاد ۲۶ ساله و اهل کشور افغانستان بوده و چهارمین زایمان خود را تجربه کرده بود.

بنا بر اظهارات یکی دیگر از شهروندان، پرسنل این بیمارستان به دلیل آنچه که شانس پایین زنده ماندن این نوزاد عنوان کردند و با هدف جلوگیری از تحمیل هزینه بیشتر، نوزاد را به خانواده او تحویل دادند.

از وضعیت سلامتی نوزاد، خبر تازه‌ای در دست نیست.

* سندروم دلقکی چیست؟

به گزارش ریواس جنوب به نقل از منابع پزشکی، سندروم دلقک، نادرترین نوع بیماری ایکتیوز است که به بدترین شکل ظاهر می‌شود و معمولاً چند روز پس از تولد منجر به فوت بیمار می‌شود؛ چون مبتلایان به این بیماری ظاهری شبیه به دلقک دارند به این اسم مرسوم شده است.

بیماری ایکتیوز نیز یک بیماری پوستی است که قسمتی یا تمام پوست خاصیت پوسته‌ریزی طبیعی خود را از دست می‌دهد؛ بصورت ارثی یا اکتسابی و به دنبال بعضی از بیماری‌ها و مصرف برخی داروها و کمبود بعضی آنزیم‌ها از جمله آنزیم تولید کراتین ایجاد می‌شود. برای درمان مبتلایانِ قابلِ درمانِ این بیماری باید از داروهای موضعی ترکیبی حاوی کراتولیتک یا لایه‌بردار استفاده کرد.

* گزارش‌های شهروندی، با بررسی اولیه‌ی هیأت تحریریه ریواس جنوب منتشر می‌شود؛ در عین حال انتشار این گزارش‌ها به منزله‌ی تأیید قطعی آن‌ها نیست.

انتهای پیام/ س ۲۵۳۹