پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: همزمان با دهه مبارک فجر ۹۶ شاهد بهره برداری از ۷۵طرح‌ با اعتباری افزون بر ۴۸۰ میلیارد ریال در کلانشهر شیراز خواهیم بود.

  حسین آرگیو، در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: از مهمترین این طرح ها می توان به مجتمع فرهنگی و ورزشی زیبا شهر، سالن تیراندازی کوشک میدان و پارک حاشیه ای چنچنه اشاره کرد.

وی ادامه داد: هم اینک ۲۷ طرح بزرگ و کوچک عمرانی، خدماتی، فرهنگی و ورزشی در نقاط مختلف شهر شیراز با اعتباری بیش از پنج هزار میلیارد ریال در دست اجراست.

او اظهار کرد: از مهمترین این طرح ها که دارای پیشرفت ۲ تا ۹۰ درصد است می توان به پروژه زیرگذر گلستان، ساختمان مرکزی شهرداری و تقاطع میدان قصردشت اشاره کرد.

وی ادامه داد: با وجود فعالیت های عمرانی بزرگی که در کلانشهر شیراز انجام شده اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم و باید بکوشیم که فضای شهر را به سمت فضای قابل زیست سوق دهیم.

آرگیو گفت: شهرداری شیراز اجرای طرح های عمرانی در تمام نقاط شهر به ویژه مناطق محروم را در دستور کار دارد و معتقدیم در برخی حوزه ها از جمله تامین و تجهیز حوزه حمل و نقل و گسترش زیرساخت های آن باید فعالیت های بیشتری انجام شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، ضمن تاکید بر لزوم ساماندهی کمربندی کلانشهر شیراز افزود: وضعیت این محور مطلوب نیست و همین عامل باعث شده که همواره شاهد بروز حوادث ترافیکی در این محدوده باشیم.

او گفت: البته ظرف سال های گذشته اقداماتی در این محور انجام شده اما هنوز کافی نیست و باید به نقطه مطلوب برسد.

وی اظهار کرد: یکی از اقداماتی که باید از سوی اداره کل راه و شهرسازی فارس در کمربندی شیراز انجام می شد، احداث سه تقاطع کمربندی – سفیر، بولوار کمربندی – بولوار مطهری و کمربندی – بولوار قائم است که تاکنون این مهم محقق نشده است.

آرگیو، یکی از مهمترین موانع پیش روی اجرای طرح ها را بحث تملک دانست و گفت: امروز شاهد هستیم که پروژه هایی در گذشته کلنگ زنی شده که این کار بدون در نظر گرفتن شرایط و امکان اجرای آنها انجام گرفته است.

او افزود: برخی طرح ها که در گذشته کلنگ آنها به زمین زده شده برای اجرا نیاز به تملک های زیادی دارد اما هیچ تملکی انجام نشده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ سجاد بنام