پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

همزمان با برگزاری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی مصالح، تجهیزات و فناوری‌های ساختمان در شیراز، اعضای انجمن انبوه‌سازان در این نمایشگاه حضور فعالی داشته‌اند.

به گزارش ریواس جنوب، در این نمایشگاه ۴ روزه که از سه‌شنبه ۲۸ آذرماه تا جمعه اول دی‌ماه سال جاری برگزار شد، اعضای هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان با حضور در غرفه‌ی اختصاصی این انجمن، میزبان مسئولان مختلف استانی و شهری بودند و با آنان پیرامون مسائل مختلفی به گفتگو و هم‌اندیشی پرداختند.

در نخستین روز این نمایشگاه، مهندس فروتن رئیس هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان، مهندس اسدپور قائم مقام دبیر و مهندس پیرو عضو هیأت مدیره انجمن و همچنین تعدادی از اعضای کمیسیون‌های تخصصی از جمله مهندس خادمی رئیس کمیسیون حقوقی انجمن، ضمن حضور در مراسم افتتاحیه، میزبان چند تن از مسئولان بودند.

مهندس عنایت‌اله رحیمی معاون عمرانی استاندار فارس و مهندس سید احمدرضا دستغیب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در روز اول نمایشگاه با حضور در غرفه انجمن انبوه‌سازان، با اعضای این انجمن به گفتگو پرداختند.

در این دیدار مذاکرات خوبی در خصوص مشکلات انبوه‌سازان و موانع پیش روی آنان مطرح شد.

دومین روز نمایشگاه که با حضو مهندس جوکار دبیر انجمن و نایب رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در غرفه این انجمن همراه بود، تعدادی از اعضای شورای شهر ازجمله مهندس قائدی، دکتر دودمان، دکتر ناصری، دکتر مقیمی و هیأتی از معاونت سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز با انبوه‌سازان به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مربوط به رکود و چگونگی ایجاد رونق در ساخت و ساز پرداختند.

تعاملات بیشتر مجموعه شورا و شهرداری شیراز با اعضای انجمن انبوه‌سازان استان، از جمله محورهای اصلی این گفتگوها بود.

نوذر امامی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز و چند تن از مشاوران اعضای این شورا ازجمله دکتر ناصرپور و دکتر دیانت، در سومین روز نمایشگاه در غرفه انجمن انبوه‌سازان حاضر شدند.

در این روز، پیشنهاداتی از سوی آقایان پیرو و اسدپور به این اعضا و مشاورین ارائه شد که پس از بررسی‌های تخصصی مشاوران، با استقبال اولیه‌ی آنان مواجه شد و برنامه‌ریزی‌های اجرایی آنها را به جلسات بعدی موکول کردند.

اما در آخرین روز نمایشگاه نیز، مهندس اسکندرپور شهردار شیراز، خانم دکتر دودمان و آقای سیروس پاک‌فطرت از اعضای شورای شهر شیراز، میهمانان ویژه‌ی غرفه انجمن انبوه‌سازان بودند.

در این دیدار صمیمانه مهندسین اسدپور، پیرو و خادمی، با ارائه گزارشاتی از وضعیت فعلی انجمن انبوه‌سازان، پیشنهادات و مطالبات اعضای انجمن را مطرح کردند.

شهردار شیراز نیز در واکنش به درخواست‌ها، گلایه‌ها و پیشنهادات تعدادی از انبوه‌سازان با تأکید بر اهمیت حمایت از این صنف، گفت: معتقدم جایی که منافع انبوه‌ساز است، منافع شهرداری هم هست و با همین نگاه می‌شود با همفکری و رایزنی، هم به منافع مردم اندیشید و هم به منافع انبوه‌ساز و شهرداری.»

در آخرین روز نمایشگاه موافقت شد که جلسات تخصصی و هدفمندی برای بررسی‌های بیشتر و رفع مشکلات فعالین ساخت و ساز، بین اعضای هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان و شهردار شیراز برگزار شود.

گفتنی است در هر چهار روز این نمایشگاه، مذاکرات خوبی از سوی نمایندگان انجمن انبوه‌سازان با شرکت‌های مختلف اقتصادی صورت گرفت که در مواردی به عقد تفاهم‌نامه‌های مختلف بین طرفین منجر شده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام