پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پس از آنکه هفته گذشته، رییس شورای اسلامی شهرستان شیراز با ارسال نامه‌ای به فرماندار این شهرستان، سلب عضویت قاسم مقیمی را در این شورا اعلام کرده بود، حالا نماینده شیراز به این موضوع واکنش نشان داد.

قاسم مقیمی – رييس كميسيون تلفيق شوراي اسلامي شهر شيراز

 به گزارش ریواس جنوب، قاسم مقیمی در این خصوص سلب عضویت خود از شورای شهرستان را اقدامی خلاف موازین قانونی ارزیابی و گفته است که تاکنون دعوتی از وی برای حضور در جلسه‌های شورای شهرستان انجام نشده است.

وی عصر امروز دوشنبه ۲۵ دی در نطق قبل از دستور جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز و در واکنش به نامه‌ی منتشر شده در فضای مجازی، تأکید کرد: این اقدام خلاف قانونی بوده و قصد دارد که موضوع را از مجاری قانونی پیگیری کند.

مقیمی تصریح کرد که هیچگونه اطلاع‌رسانی کتبی یا شفاهی در خصوص برگزاری جلسات شورای شهرستان شیراز به او انجام نشده است.

بر پایه گزارش خبرنگار ریواس جنوب در متن این نامه که با امضای حسین جعفری خطاب به فرماندار شیراز نوشته شده، با استناد به قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی و با اشاره به ۶ جلسه غیبت متوالی و غیرموجه مقیمی در جلسات شورای شهرستان، سلب عضویت وی در شورای شهرستان شیراز اعلام شده بود.

البته برخی کاربران در فضای مجازی بنا به یک برداشت اشتباه، شایعه‌ی سلب عضویت مقیمی در شورای «شهر» شیراز را مطرح کردند اما این نامه در ارتباط با شورای «شهرستان» شیراز بوده و تداوم عضویت وی در شورای شهر شیراز موضوعیتی نداشته است.

انتهای پیام/ سجاد بنام