پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مشکلات منطقه محروم زیلایی امروز در بازدید میدانی لمس شدند و مدیرانی که باید این دردها را درمان کنند، ۱۵ روز از استاندار کهگیلویه و بویراحمد فرصت گرفتند تا نسخه درمانی خود را برای این مشکلات ارائه کنند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، تیم مدیریتی علی‌محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سفرهای خود به مناطق محروم این‌بار به منطقه زیلایی در شهرستان بویراحمد رفت تا شاهد استقبال بسیار خوب مردم باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که با دیدن عکسی در رسانه‌ها از محرومیت ۲ دختر نجیب زیلایی آهنگ سفر به این مناطق کرد، به توجه دولت به مناطق روستایی اشاره و ادامه داد: رئیس‌جمهور برای رسیدگی به وضعیت روستاها به معاون روستایی دفتر رئیس‌جمهوری دستور داد و متعاقب آن جلسه‌ای در تهران داشتیم که با این تلنگر آمدیم تا بعد از یک بازدید میدانی و لمس مشکلات، پروژه‌هایی تعریف کنیم که به محرومیت‌زدایی این روستاهای پراکنده کمک کند.

روستاهای مختلف دهستان زیلایی ابتدا از سوی مدیران و همراهی نماینده مردم بویراحمد و دنا، بازدید شد و بعد از آن در چند روستای مهم این بخش، استاندار در جمع مردم حاضر شد و حرف‌ها و مطالبات آن‌ها را شنید.

بعد از آن استاندار کهگیلویه و بویراحمد مدیرانش را فراخواند تا در مسجد روستای مرکزی زیلایی برای برخی مشکلات مهم این مناطق، تصمیم‌گیری و اتمام حجت کند.

این شیوه استاندار، خروجی قابل توجهی خواهد داشت و حداقل مردم تکلیف خود را با مسئولان می‌دانند؛ او با شفاف کردن مسائل، دوری از کلی‌گویی، تعیین زمان، بهانه‌ها را از برخی مدیران می‌گیرد و موجب ایجاد تحرک می‌شود.

زیلایی

او امروز در زمینه مسائل بهداشتی، راه، گاز، کشاورزی و آب، اشتغال، ایجاد مرکز صنعتی، اورژانس جاده‌ای و چند مورد دیگر به مدیران ۱۵  روز فرصت داد تا پیشنهاد اجرایی خود را با جزئیات کامل ارائه دهند تا با کمک ظرفیت‌های دولتی و خصوصی استان و مراکز شبه‌دولتی بخشی از این مشکلات را حل شوند.

استاندار در جمع مردم زیلایی گفت: محرومیت‌زدایی راه و رسم این نظام و این انقلاب است و این انقلاب با این همه عظمتش، افتخاری بزرگ‌تر از اینکه همه مردم در دورافتاده‌ترین مناطق هم از مواهب و امکانات لازم برخوردار باشند.

او گفت که به میان شما آمدم تا این پیام را بدهم که نه در شعار بلکه در عمل و ذهن همه توان و همت خود را بسیج می‌کنیم که به شما خدمت کنیم.

 

زارعی، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی هم در سخنانی گفت که چهره زیلایی متحول شده اما تا رسیدن به نقطه ایده‌آل مسیر طولانی در پیش داریم.

او گفت که خوشحالم که نخستین روزهایی که به این مناطق آمدم، مطالبه مردم از من جاده و خانه بهداشت و آسفالت و آب و برق بود اما امروز مطالبه آن‌ها گازرسانی و اینترنت است.

زارعی با قدردانی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد، بررسی مشکلات مردم و تصمیم‌گیری برای آنان در شورای اداری را نشانه توجه مدیران به این مناطق دانست و ادامه داد که در حال حاضر ۱۵  میلیارد تومان در زیلایی یعنی به ازای هر نفر، ۱.۵ میلیون تومان در حال کار است.

او این کارها را بزرگ خواند و از کارهای بزرگ‌تر دیگری که در راه هستند، خبر داد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا با اشاره به سختی‌های تأمین اعتبار برای پروژه‌ها و وضعیت خاص کشور خطاب به مردم گفت که حوصله کنید، کمی زمان می‌رد اما شک نکنید با این عزم مسئولان مشکلات شما حل می‌شوند.