پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس معتقد است وجود مشکلات و تنگناهای مالی نمی‌تواند توجیهی برای کم‌کاری شهرداری‌ها شود.

دکتر عنایت‌اله رحیمی- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس

به گزارش خبرنگار ریواس جنوب، عنایت‌اله رحیمی در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی و مسئولان شهرداری‌های داراب و مرودشت، با اذعان به وجود دشواری‌های کار و تنگناهای مالی شهرداری‌ها و مضایق مالی دولت، تأکید کرد: اگرچه در شرایط امروز خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران و مخصوصاً جامعه شهری امری سخت  است اما به هیچ عنوان این شرایط دلیلی برای کار نکردن نخواهد بود.

وی شفاف‌سازی تمامی امورات را ضروری دانست و عنوان داشت: از شهرداری‌ها و شوراهای شهر انتظار می‌رود که بدون پراکنده‌کاری، دوباره‌کاری و صرفِ هزینه‌تراشی‌های زائد حداکثر بهره‌وری را در راستای خدمت به مردم تأمین کنند.

رحیمی افزود: باید همت کنیم که با اجر نهادن به تشکل‌های مردمی و شوراها، امور مردم توسط خود مردم انجام شود تا هم در روند انجام کارها تسریع شود و هم کیفیت خدمات نهایی افزایش یابد.

معاون عمرانی استاندار در ادامه بر سالم‌سازی و سلامت روز افزون سیستم‌های اداری و مدیریتی تأکید کرد و خواستار رفع دلایل عدم اعتماد مردم در سطوح مختلف مدیریت شهری شد.

این مقام مسئول، استفاده بهینه از سرمایه‌های اجتماعی و قابلیت‌ها و نیروهای متخصص موجود در شهرها را امری مغتنم برای شهرداری‌ها دانست و بر انطباق ساختارهای شهری با قابلیت‌های شهری همسو با اقلیم، فرهنگ و مختصات گردشگری تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست همچنین مشکلات و تنگناهای شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهرهای داراب و مرودشت مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت و راهکارهایی در این زمینه اتخاذ شده است.

انتهای پیام/ حمیدرضا محمدی